Omegle

Omegle, Omegle Nedir, Omegle Chat, Omegle Türkçe, Omegle Benzeri Siteler
Basit Bir Chat Programı Olan Omegle, İnsanların Muhabbet Ederken Yaşadıkları Kimlik Çekingelerini Ortadan Kaldırmaktadır.

Omegle şu aralar herkesin dilinde. aslında bir sohbet sitesi olan omegle, kullanıcılarına farklı bir deneyim sunuyor. benzerlerinden oldukça farklı olan sitede kullanıcılar ne bir isim ne de bir nick kullanabiliyor.

Omegle Nedir?

İnternetten hiç tanımadığınız insanlarla tamamen isimsiz chat yapmaya yarayan site…
Nick falan olmadan, tanımadığınız bir kişiyle birebir muhabbet ettiren site. bayağı eğlenceli muhabbetler dönebiliyor.
Hiç tanımadığınız bir ecnebiyle muhabbete giriştiğiniz gayet eğlenceli durabilecek bir site… pek yakında türklerin ortalığı mohaç meydan muharebesine çevirmelerinden korkmaktayım ki hafif hafif delaletleri ortaya çıkmaktadır.
İnsanların hiçbir kullanıcı bilgisi girmeden anında login olarak muhabbete daldığı bir sohbet sitesidir. Giriş yaptıktan sonra rastgele olarak atanan iki kişi konuşmaya başlıyorsunuz. Karşınızdaki kişi “yabancı” olarak etiketlenirken sizin mesajlarınız da “you” olarak ekrana yansımakta. Havadan sudan şeylerle başladığınız konuşmada iki taraf da birbiri hakkında fikir sahibi olmadığından muhabbet edecek çok fazla konu ortaya çıkıyor.

Genellikle ilk yazışmalar; hi, where are you from, how old are you gibi klişelerden de oluşsa da ilerleyen vakitlerde çok eğlenceli diyaloglar yaşanabiliyor.

Günümüzde oldukça şeffaflık kazanmış, friendfeed, twitter ve facebook gibi uygulamaların yanında insanların rahatça yazabilecekleri ve bunu sosyal statülerini düşünmeden pervasızca yapabilecek olmaları omegle’yi benzerlerinden bir adım öteye taşıyor. Bu sitede “konuşmaya başla” dediğiniz anda size rastgele olarak atanan partnerinizle konuşmaya başlıyor ve istediğiniz anda sonlandırabiliyorsunuz.

Tek tıklama ile Tokyo, Sibirya veya Las Vegas’da oturan dünyanın heryerinden insanla denk gelebilirsiniz. Olayın bir boyutu da bu zaten; acaba bu sefer kiminle konuşacağım diye merak ediyorsunuz. Aynı kişiye tekrar denk gelme olasılığınız ise, anlık olarak ortalama 2 bin kişinin muhabbet ettiği sitede oldukça düşük olsa gerek.

Omegle Benzeri Chat Siteleri Türkiyede Oldukça Yaygındır. Omegle Türkçe Yakında Kullanırız Heralde

İnternetten hiç tanımadığınız insanlarla isimsiz ya da nicksiz chat yapmayı sağladığı için kullanılan gerçek isimlerden dolayı aşırı titiz davranan facebook kullanıcılarına yönelik bir panzehir niteliğinde olan sitenin 18 yaşında bir lise öğrencisi tarafından geliştirilmiş.

Chatroulette in çalışma mantığı Webcam’i açıp siteye girmeniz sonrada rastgele insanlarla görüntülü olarak konuşmanız. Hiçbir üyelik yok, arkadaşlık listesi yok belki birdaha o kişiyle görüşme olasılığınız bile yok. Beğenmedinizmi next butonuna basın sıradaki gelsin.

Durum böyle olunca sitedeki sapık potansiyeli oldukça fazla. O yüzden anne ve babaların dikkatli olup çocuklardan bu siteyi uzak tutmaları gerekiyor.

Sitede çok sayıda ünlüde görülmeye başladı. Şimdiden sitede Rihanna, Chris Brown gibi ünlüler karşınıza çıkabiliyor. Ve bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artması…
omegle, omegle chat, omegle sohbet, omegle chat türkiye, omegle sohbet türkiye,omegle, omegle chat, omegle sohbet, omegle chat türkiye, omegle sohbet türkiye,omegle, omegle sohbet omegle chat, omegle chat türkiye, omegle sohbet türkiye

Comments

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir