Genel Haberler

250 kişiden 50 kişi Twitterlı

Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda özellikle 18-25 yaş arası internet kullanıcılarının 250 kişiden 50 kişi Twitter kullandığı tespit edildi.

Twitter son zamanlarda Türkiye’deki siyasi parti liderlerinin, bürokrat ve diplomatlarının anlık resmi iletilerinin gönderildiği yeni iletişim aracı olarak kullanılmaya başlandı. Gençlerin de merak sardığı Twitter iletilerini çeşitli mobil cihazlardan girerek sosyalleşmenin keyfini sürüyor.

Twitter üzerinde son 1 yıl içerisinde açılan davalar daha çoğaldı. Özellikle siyasi parti liderlerinin Twitter hesaplarında kendilerine karşı yapılan hakaretleri savcılıklara taşırması bunun bir örneği oldu.

Hatırlanıcağı üzere Mısır Twitter sitesine erişim yasağı getirmişti. Muhaliflerin Twitter üzerinden organize olduğu ülkede isyanın bastırılması için Twitter sitesi komple bloke edilmiş, önüne geçilmediği için komple bütün servis ağları dondurulmuştu.

Şu anda Küba’da çıkan isyanlarda insanlar seslerini Twitter ve Facebook üzerinden mobil cihazlarla duyurmaya çalışıyor. Elinde uydu hatlı telefonu olanlar bu cihazlardan bağlanarak iletişim kurabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu