Adalet Meslek Yüksekokulu Hizmete Açıldı

Yozgat Bozok Üniversitesine bağlı Yerköy Adalet Meslek Yüksekokulu düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Törenin açılış konuşmasını yapan Yerköy Belediye Başkanı Mehmet Ağaoğlu, Adalet Meslek Yüksek Okulunu Yerköy ilçesine açılmasında Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’ın büyük katkısı olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Bozok Üniversitesinin kurulduğu günden itibaren büyük bir hızla gelişimini sürdürdüğünü belirterek,” Üniversitemiz bugün dört yaşını yeni doldurdu. Bu kısa sürede bünyesine kattığı fakülte, yüksekokul ve meslek yüksekokulları, sosyal tesisleri ve alt yapı yatırımları ile hızla büyüyen ve gelişen bir üniversitedir.

Üniversite bünyesine bu yıl itibari ile yeni fakülteler kazandırıldığını ifade eden Varinli, “2010 yılı itibariyle üniversitemiz bünyesinde toplam 7 Fakülte, 3 Yüksekokul, 5 Meslek Yüksekokulu, 1 Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 3 Enstitü bulunmaktadır. Üniversitemiz bünyesinde lisans düzeyinde 45 bölüm, yüksek lisans düzeyinde 11 anabilim dalı, bir doktora programı, 1 bilimsel hazırlık programı, yüksekokul düzeyinde 8 bölüm, meslek yüksekokulu düzeyinde 32 programla gerçekleşen yeni kayıtlarımızla öğrenci sayımız yaklaşık 8 bin 100’e ulaşmıştır. Akademik personel sayımız 2007 yılında 176 iken 2010 yılı itibariyle 341, idari personel sayımız 2007 yılında 126 iken bu yıl itibariyle 211’e ulaşmıştır.” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili ve Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ’da, eğitim adına Yozgat’ta büyük değişimler yaşandığını belirterek,” Bozok Üniversitemiz hızla gelişip ilçelerde fakültelerini açıyor. İnşallah üniversitemiz daha da gelişecektir. Yozgat’ta eğitim konusunda büyük gelişmeler yaşanmaktadır. İlimizde 500 öğrencisi bulunan Polis Meslek Yüksek Okuluna 500 öğrenci daha ilave edilerek öğrenci sayısı bine ulaşacaktır. Bu yönde çalışmalarımız devam ediyor. Buda ilimize büyük bir katkı sağlayacaktır.” dedi.

Yozgat Valisi Necati Şentürk ise yaptığı konuşmada Yerköy İlçesine açılan Adalet Meslek Yüksek Okulunun hayırlı uğurlu olması dileklerinde bulundu. Şentürk, “Eğitim adına ilimizde son derece önemli gelişmeler yaşanıyor. İnşallah hukuk fakültemizin de açılmasıyla eğitim alanında daha da güzel gelişmeleri hep birlikte yaşayacağız.” dedi.

HAŞİM KILIÇ DA KATILDI

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç’da Adalet Meslek Yüksek okulunun yanında, Yerköy’e bir de Hukuk Fakültesi’nin açılmasını isteyerek, Rektör Varinli’den bu konuda söz aldı. Kılıç, “Dışarıdan, yoldan gelen insanın eline boş mu dolumu diye bakılır. Ben bu yüzden yüksekokulumuzun açılmasını önemsedim. okulun Yerköy’e kazandırılmasında başta sayın Varinli, olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyor, Okulun ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum.”

Konuşmaların ardından okul bahçesine Anayasa Mahkemesi Haşim Kılıç, tarafından hatıra fidanı dikildi.

Törene Yozgat Valisi Necati Şentürk, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, HSYK üyesi Ali Aydın, AK Parti Gurup Başkanvekili Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Milletvekilleri Abdulkadir Akgül, Osman Coşkun, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici, Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İnci Varinli, Yozgat Belediye Başkanı Yusuf Başer, Ak Parti Yozgat İl Başkanı Yusuf Başer, İlçe Belediye Başkanları, kaymakamlar daire müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir