Teknoloji

AMD işlemcilerin sorunlarını çözecek yeni Windows 11 güncellemesi paylaşıldı

AMD işlemcilerin sorunlarını çözecek yeni Windows 11 güncellemesi paylaşıldı Microsoft, AMD işlemcilerde yaşanan sorunları düzeltecek yeni Windows 11 güncellemesini dağıtmaya başladı. Yeni güncelleme önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılara sunulacak.

Microsoft, Windows 11in kurulu olduğu AMD sistemlerde yaşanan performans sorunları sebebiyle büyük tepkiler almaya devam ediyor. Salı günü paylaşılan güncelleme ile beraber performans sorunlara daha da artarken, sorunları düzeltecek yeni bir güncelleme Insider kullanıcılarına dağıtılmaya başlandı.

Performans kayıpları sona erecek
Ryzen işlemcilerde yaşanan L3 önbellek sorununu çözecek yeni güncelleme, işletim sistemi için birçok düzeltme de içerecek. Bununla beraber yüzde 15e kadar performans düşüşlerinin önüne geçilecek. Microsoftun değerlendirme aşamasında olan yeni güncellemeyi, önümüzdeki haftalarda tüm kullanıcılar için paylaşacağı düşünülüyor.

AMD ile ortak çalışan Microsoft, L3 önbellik sorununu çözmüş olsa da 8den fazla çekirdeğe sahip işlemcilerde ve tercih edilen çekirdek özelliğinde yaşanan sorunların bir süre daha devam edeceğini söyleyebiliriz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir