Teknoloji

Android ve iOS mağazasında reklam sahtekarlığı Bu uygulamaları silin

Android ve iOS mağazasında reklam sahtekarlığı: Bu uygulamaları silin Sahte uygulamalar, kullanıcıları hem görünür hem de gizli reklamlarla rahatsız etmenin yanı sıra, yasal uygulamaları ve gösterimleri taklit ederek gelir etti. Bu tür uygulamaların ciddi bir güvenlik tehdidi oluşturmadığı düşünebilir ancak geliştiricilerin daha tehlikeli faaliyetler için kullanabilme ihtimali var.

HUMAN Satori Threat Intelligence’dan güvenlik araştırmacıları, Scylla adını verdikleri yeni bir reklam sahtekarlığı girişiminin bir parçası olan bir dizi uygulamayı ortaya çıkardı. Google Play Store’da 75 uygulama, Apple App Store’da da 10 uygulama keşfedildi.

Neyse ki araştırmacılar, Google ve Apple’a raporladıktan sonra uygulamalar Android ve iOS mağazalarından kaldırıldı. Bu tür uygulamalardan korunmak için, Android’de Play Protect güvenlik seçeneği açık tutulduğunda uygulamalar otomatik olarak taramadan geçiyor. iOS’da kullanıcıların ayrıca etkinleştirmesi gereken bir güvenlik seçeneği yok.

iOS uygulama listesi
Loot the Castle – com.loot.rcastle.fight.battle (id1602634568)
Run Bridge – com.run.bridge.race (id1584737005)
Shinning Gun – com.shinning.gun.ios (id1588037078)
Racing Legend 3D – com.racing.legend.like (id1589579456)
Rope Runner – com.rope.runner.family (id1614987707)
Wood Sculptor – com.wood.sculptor.cutter (id1603211466)
Fire-Wall – com.fire.wall.poptit (id1540542924)
Ninja Critical Hit – wger.ninjacriticalhit.ios (id1514055403)
Tony Runs – com.TonyRuns.game
Android uygulaması listesi
Super Hero-Save the world! – com.asuper.man.playmilk
Spot 10 Differences – com.different.ten.spotgames
Find 5 Differences – com.find.five.subtle.differences.spot.new
Dinosaur Legend – com.huluwagames.dinosaur.legend.play
One Line Drawing – com.one.line.drawing.stroke.yuxi
Shoot Master – com.shooter.master.bullet.puzzle.huahong
Talent Trap – NEW – com.talent.trap.stop.all
Scylla reklam dolandırıcılığı ile ilişkili uygulamaların tam listesine HUMAN’ın raporundan ulaşabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir