Angry Birds, Bulut Teknolojisi ile Buluşuyor

Dünyanın en çok oynanan mobil oyunu olma ünvanını uzun süredir elinden düşürmeyen Angry Birds, artık Bulut sayesinde farklı cihazlarda da kendi hesabınızla…

Çıkışı ile adeta dünyanın en büyük salgınlarından biri halini alan ve akıllı telefonlar, tabletler derken her bir platformda karşımıza çıkan Angry Birds, Bulut teknolojisine merhaba diyor. Geliştiricisi Rovioya bir servet kazandıran oyun artık özel hesaplar sayesinde, farklı platformlarda bile sizin her türlü kaydınızı, oyun puanlarınızı hatırlayabilecek. Bunun için ise tek yapmak gereken bir Rovio Accounta sahip olmak.

Android ve iOS uyumlu tüm cihazlar için geçerli olan yeni çalışma, Rovio Accountun dünya çapında kullanılabilir olmasını sağladı. iPad üzerinden oyununu oynayan ve rekorlar kıran bir oyuncu, başka bir akıllı cihaza geçtiğinde Bulut sayesinde tüm bilgilerini aktarabilecek, puanlarını kaybetmeyerek kaldığı yerden devam edebilecek.

Bulut tabanlı bu hizmet sadece orijinal Angry Birds ve The Croods adlı yapımlarda işe yararken, şirketin diğer uygulamaları için de çalışmalara başladığı söyleniyor. Yeni Rovio Account güncellemesi ile birden fazla hesap kullanmak da artık mümkün.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir