Teknoloji

Apple Amazon Echo Show 15 e rakip bir 15 inç iPad üzerinde çalışıyor

Apple Amazon Echo Show 15 e rakip bir 15 inç iPad üzerinde çalışıyor Apple, kullanıcıların akıllı ev ekosisteminin yönetimini tek yerden sağlayabileceği Amazonun Echo Show 15ine rakip olarak 15 inç ekranlı bir iPad modeli üzerinde çalışmalar yürütüyor.

Apple, Amazonun Echo Show 15ine rakip olabilecek 15 inç büyüklüğünde ekrana sahip yeni bir iPad modeli üzerinde çalışmalar yürütüyor. Teknoloji devinin, yeni iPad modelini akıllı ev aletlerinin tek yerden kontrol edilmesini sağlayacak bir merkez olarak konumlandırmayı düşündüğü belirtiliyor.

Appledan 15 inç iPad çalışmaları
Bloombergden Mark Gurman, haftalık haber bülteninde gün geçtikçe büyüyen akıllı ev ekosistemi üzerine paylaşımlarda bulundu. Echo Show 15i test ettiğini belirten Gurman, tabletin kalın tasarıma, yavaş ve sınırlı yazılıma ve ortalamanın altında bir kameraya sahip olduğunu belirterek buna rağmen pazarda yeterli rekabet ortamının olmamasından dolayı tabletin popüler bir konumda olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz Haziran ayında yayınlanan bazı raporlar, Appleın birkaç yıl içinde piyasaya sürebileceği daha büyük ekranlı iPadler üzerinde çalışan mühendisleri ve tasarımcıları olduğunu ortaya çıkarmıştı. Gurman, bu çalışmaların Cupertino merkezli teknoloji devinin Echo Show 15e rakip olarak tanıtacağı bir iPad modeli için olduğunu söylüyor.

Apple, böyle bir girişimden oldukça fayda sağlayabilir. Amazona göre daha iyi işlemciler, kamera sistemleri ve yazılımlar sunabilecek olan Apple, pazarda dikkatleri üzerine çekecek gibi duruyor. Burada en büyük etken 15 inçlik bir iPadin fiyat etiketi olacak.

Gurman, Appleın 15 inç iPadinin duvara montaj desteğine ve arkasında bir elektrik fişine sahip olmasını bekliyor. Ayrıca daha güçlü hoparlörler için tabletin normal iPadlerden biraz daha kalın olabileceği belirtiliyor. Ev için akıllı ekran olarak kullanılabilecekken ayrıca haricen tablet olarak da kullanılabileceği düşünülüyor.

Şimdiye kadar ortaya çıkarılan bilgilere göre Apple, gelecek yıl mini LED ekrana, MagSafe manyetik kablosuz şarj platformu desteğine ve ters kablosuz şarja sahip yenilenmiş tasarımıyla 11 inç ve 12.9 inç iPad Proları piyasaya sürecek.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir