Teknoloji

Apple, iPhone tasarımının sızıntılarına karşı harekete geçti

Apple, iPhone tasarımının sızıntılarına karşı harekete geçti Apple, yeni iPhone prototipinin Çin vatandaşlarına sızdırılmasına karşı harekete geçti. Motherboard haber sitesinin yazdığına göre birçok sosyal medya reklamı için ihtar gönderildi.

Apple, Çin vatandaşlarına sızdırılmış olan iPhoneun, sosyal medyada reklamlarının durdurulması için ihtar mektubu gönderdi. Motherboard haber sitesinin aktardığına göre Apple, ürün tasarımını sızıntılarını engellemek için gönderdiği mektupta Appleın ticari sırlarının kasıtlı ihlalini oluşturan bilgileri ve Appleın piyasaya sürülmemiş ürünlerini söylentilere dayanarak ifşa ettiniz diyor.

Bilindiği üzere Apple, prototip ve bitmiş ürün arasında birçok değişiklik yaptığı için, prototipten yola çıkarak ürünlerin kılıflarını şimdiden hazırlamak yanıltıcı olabiliyor. Bu anlamda Appleın uyarısı, şirketlerin prototip tasarımlara güvenmesi durumunda uygun olmayan iPhone aksesuarlarını üretmelerine engel olmak. Research and Marketsin geçen yılki raporuna göre Apple aksesuarlarının küresel pazarı 2019da 19,9 milyar dolar değerindeydi. Rapora göre bu pazar, 2026 yılına kadar 27,4 milyar doların üzerine çıkacak.

Appleın teknoloji sızıntılarını durdurmak istemesinin bir diğer sebebi de ürün lansmanlarına eşlik eden sürpriz unsurunun korunmaya çalışılması. Apple, resmi olarak piyasaya sürülmeden önce ürünlerinin gizliliğini korumak için her türlü çabayı sarf ediyor. Bu anlamda da sızıntılara karşı ayrıca hassasiyete sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu