Apple Online Store TR’de iPhone 5s’e yoğun ilgi

1 Kasım itibariyle ülkemizde açılan Apple Store TR, sunduğu rahat alışveriş imkanı ile ülkemizde iPhone 5s ve 5c almak isteyen kullanıcıları ilk andan itibaren kendisine çekmeyi başardı.1 Kasımın ilk saatlerinden bu yana teknoloji severlerin başta iPhone 5sin 16GBlık modeline gösterdikleri yoğun ilgi, telefonu Apple Store TR üzerinden satın alabilmeyi zorlaştırmış durumda.

Şu an Apple Store TR üzerinden iPhone 5s satın almak isteyen tüketicileri kötü bir sürpriz bekliyor: 3-5 haftalık gönderim süresi. 1 Kasımın ilk dakikalarında 1-3 gün olan gönderim süresi, tüm modeller için hızlı bir şekilde öncelikle 5-7 güne yükseldi. Sonra ilk olarak altın renkli iPhoneun gönderim süresi 3-5 haftaya kadar yükselirken; 16GBlık modelin diğer renk alternatiflerinin de gönderim süresinin bu seviyeye yükselmesi çok sürmedi.

Haberin yazıldığı an itibariyle (16:08, 3 Kasım) iPhone 5sin 16GBlık modelinin tüm renk alternatiflerinin gönderim süresi 3-5 hafta olarak belirtiliyor. 32GB ve 64GBlık kapasitelerde ise, renk farketmeksizin, gönderim süresi 5-7 iş günü seviyesinde seyretmekte.

iPhone 5cnin renk ve kapasite farketmeksizin tüm modellerinin gönderim süre ise 1-3 iş günü seviyesinde.

Öte yandan Apple Online Store USA ve UKde tüm iPhone 5slerin gönderim süresi 2-3 hafta olarak belirtilirken; iPhone 5c için bu süre 1 iş gününden daha kısa.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir