Ana Sayfa Genel Haberler Apple Silk Labs şirketini satın aldı

Apple Silk Labs şirketini satın aldı

0
0

Yayınlanan raporlara göre Apple, sessiz sedasız bir şekilde, bir girişimcilik şirketini satın aldı. Silk Labs adındaki bu şirket, yapay zeka odaklı bir girişimcilik. Daha çok cihazlar üzerinde yapay zeka yazılımlarının geliştirilmesinde uzmanlaşmış şirketi, Apple bu yılın başlarında satın aldı. Bu satın almanın detayları ise, henüz yeni yeni ortaya çıkıyor.

Apple gizlice verilerinizi topluyor! Apple gizlice verilerinizi topluyor!
Apple tarafından doğrulanan bilgilere göre, Apple Maps uygulaması kullandığımız uygulamalar üzerinde veri topladığı ortaya çıktı! Fakat, teknoloji devi bu durumu tam tersine çevirecek!

Apple, Silk Labs ile veri gizliliğine odaklanılacak!
Apple CEOsu Tim Cook, geçtiğimiz ay Avrupa Parlamentosunda veri gizliliği konusunda konuşma yaptı. Bunun dışında Amerika için kapsamlı bir Federal Veri Gizliliği Yasasını da desteklediğini belirtti. Bu noktada Apple, veri gizliliğini önemseyen adımlar da atmaya devam ediyor.

Girişimcilik şirketi, 2015 yılında Kaliforniyada kuruldu. Daha önce Mozilla ile de çalışan şirket, Apple ile birlikte yapay zekayı kullanarak, gizliliğin en üst düzeylerde uygulanması üzerinde çalışacak. Konuyla ilgili her iki taraftan da bir açıklama gelmedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz