Appleın akıllı TVsi yolda

Apple firmasının akıllı TV konsepti çerçevesinde geliştirdiği ve şimdilik çok gizli yeni ürüne ait bilgiler gelmeye başladı.

Apple firmasının 2012 ortalarında duyuracağı iddia edilen yeni ürün serisine ilişkin ilk bilgiler teknoloji sitelerinde düşmeye başladı. Şimdilik Apple TV ya da iTV olarak anılan ürün, üç boyda ekrana sahip bir akıllı televizyon.

Söylentilere göre Japon elektronik devi Sharp ile işbirliği yapan Apple, 32 ila 55 inç ekran boyutunda üç iTV modelinin üretimini yaptırıyor. Üründe, Appleın yeni A6 işlemcisinin kullanılacağı ve iOS tasarımından farklı yeni bir arayüze sahip olacağı belirtiliyor. iTVlerin ayrıca, iPhone 4S telefonla gelen Siri sesli yardım yazılımına uyumlu olacağı söyleniyor.

Mashable sitesinin yorumuna göre Apple, bu yeni ürün serisiyle, akıllı telefon ve tablet pazarındaki rakibi Samsung başta olmak üzere LG, Sony, Panasonic gibi dev akıllı TV üreticilerine rakip olacak. Firmalar, büyük ihtimalle bu yüzden, 2012 lansmanlarını Appledan önce gerçekleştirme hazırlığında.

Akıllı TV konsepti, internet bağlantı hızının tüm dünyada artmasıyla gündeme gelen, web tabanlı her türlü uygulamayı TV ekranına taşıma mantığına dayanan yeni bir ürün kategorisi. İnternet bağlı olan akıllı televizyon cihazları, televizyon kanalı ve video izleme, radyo dinleme, müzik ve film satın alma ve kiralama, internette gezinme, oyun oynama gibi bir bilgisayarla yapılabilecek herşeyi tek bir ekran üzerinden sunabiliyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir