Ana Sayfa Genel Haberler Askerlik süresi kısalacak mı? Bakanlıktan askerlik için net açıklama geldi!

Askerlik süresi kısalacak mı? Bakanlıktan askerlik için net açıklama geldi!

0
0

Askerlik süresi kısalacak mı? Bakanlıktan askerlik için net açıklama geldi! Milyonlarca kişiyi meraklandıran soru askerlik süresi kısalıyor mu? oldu. Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, “askerlik süresinin kısalacağına” yönelik iddiaların gerçeği yansıtmadığı bildirildi. İşte Bakanlıktan yapılan askerlik süresi açıklaması

ANKARA Milliyet

Son günlerde gündemden düşmeyen konu askerlik süresi oldu. Ortaya atılan iddia da zorunlu askerlik süresi kısalıyor denildi. Fakat Milli Savunma Bakanlığından net cevap geldi.

ASKERLİK SÜRESİ İÇİN NET AÇIKLAMA

Bakanlıktan yapılan açıklamada, bazı basın ve yayın organlarında Bakan Fikri Işık’a dayandırılarak, “askerlik süresinin kısalacağına” yönelik haberlerin yer aldığı belirtildi. Bu haberlerin gerçeği yansıtmadığı vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Söz konusu haberlerde Sayın Bakan’ın katıldığı televizyon yayınları referans gösterilerek askerliğin kısalacağı bilgisi verilmektedir. Milli Savunma Bakanı Işık, katıldığı canlı yayınlarda askerliğin kısalacağına dair herhangi bir açıklama yapmamış veya askerliğin kısalacağı manasını taşıyan herhangi bir ifadede bulunmamıştır.”
Milli Savunma Üniversitesi kurulacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, askeri okulların kalkacağını ve Milli Savunma Üniversitesinin kurulacağını açıkladı. Erdoğan, “Görevden alma sürecini OHAL süreciyle devam ettireceğimiz gibi baktık ki bu iş normalleşmeye girmedi, yeniden bir uzatma sürecine gidebiliriz.

MİLLİ SAVUNMA ÜNİVERSİTESİ: Şu anda Başbakan, Milli Savunma, İçişleri çalışmaları yürütüyorlar. Bugün yarın oda resmi gazete yayınlanır. Askeri okullar kapatılacak. Askeri okulların kapatılmasıyla birlikte tüm okullardan, liseler mesleki dengi okullar buralardan harp okullarına giriş olacak. Fakat harp okullarının üzeride bir çatı oluşacak. O çatıda Milli Savunma Üniversitesi kurulacak. Milli Savunma Üniversitesi’nin altında kara, hava, deniz harp okulları olacak.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz