Aslı Enver kimdir?

Aslı Enver kimdir? Dizi ve filmlerin sevilen ismi Aslı Enver, Murat Boz ile birlikte olduğu fotoğrafı paylaşması ile herkesi şaşırttı. Peki Aslı Enver kimdir? İşte Aslı Enver ile ilgili merak edilenler.

Kıbrıs Türkü bir baba ile, eğitim için Türkiyeden Londraya giden bir annenin ikinci çocuğu olarak 10 Mayıs 1984te Londrada dünyaya gelmiştir. 12 yaşına dek Londrada yaşayan Aslı Enver daha sonra ailesiyle Türkiyeye taşınmıştır.

Tiyatroya ülke değişimi nedeniyle bocalama geçirdiği dönemde annesinin yönlendirmesiyle Müjdat Gezen Sanat Merkezinde başladığını belirtmiştir. Pera Güzel Sanatlar Lisesinden ve Haliç Üniversitesinin Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Kariyerinin başında TRTde yayınlanan bir sit-comda iki dakikalık bir rol almış ardından Ayna adlı kısa filmde oynamıştır.

Kanal Dde yayınlanan Kavak Yelleri adlı gençlik dizisinde Mine Ergun karakterini canlandırmıştır. Daha önce Hayat Bilgisi adlı dizide de rol alan Enver, Suskunlar dizisinde Ahu karakterini canlandırmıştır. Ardından D Yapımın Kanal D 2013 sezonu için hazırladığı Kayıp Dizisinde Özlem Albayrak karakterine hayat vermiştir. Ardından Bana Artık Hicran De dizisinde başrol oynamıştır. 2015 yılında Mutlu Ol Yeter dizisinde başrol oynamıştır.2015 yılından bu yana Dolunay Soysertle oynadığı Personel oyununda Emmayı canlandırmaktadır.

2016da vizyona giren Kardeşim Benim adlı filmde Zeynep karakterini oynayan Enver, Şubat 2016da yayına başlayacak olan Kış Güneşi isimli dizide Nisan karakteriyle yer alacaktır. Ayrıca O Ses Türkiye Yılbaşı Özel 2016da Demet Sağıroğlunun Arnavut Kaldırımı isimli şarkısını seslendirmiştir.

13 Temmuz 2012de Birkan Sokulluyla evlenmiştir. 27 Ağustos 2015 tarihinde avukatı aracılığıyla açıklama yapmış ve boşandığını duyurmuştur.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir