magazin

Aslıhan Malbora soyadının hikayesini anlattı

Show TVnin ilgiyle izlenen dizisi Üç Kuruşta Leyla karakterini canlandıran Aslıhan Malbora, samimi açıklamalarda bulundu. Soyadıyla ilgili sıkça espri yapıldığını söyleyen Malbora, Anlamı; Milli mücadele zamanında atalarım, mallarını kaybetmiş ve mallarının alabora olmasından dolayı bu isim meydana gelmiş dedi Aslıhan Malbora soyadının hikayesini anlattı

Başrollerinde; Uraz Kaygılaroğlu, Ekin Koç, Diren Polatoğulları, Nesrin Cavadzade, Nursel Köse, Civan Canova ve Zafer Algöz gibi ünlü isimlerin yer aldığı Üç Kuruşta rol alan Aslıhan Malbora, merak edilenlerini anlattı.

İbrahim Selimin YouTubeda yayınlanan programına konuk olan 26 yaşındaki oyuncu, soyadının anlamıyla ilgili de açıklama yaptı. Malbora, “Milli mücadele zamanında atalarım, mallarını kaybetmiş ve mallarının alabora olmasından dolayı bu isim meydana gelmiş. Birleşik isim ancak ciddi bir ses benzerliği yarattığından böyle bir durum oluşturuyor.” açıklamasını yaptı.

KENDİMİ ŞANSLI HİSSEDİYORUM

Oyunculuk kariyerine nasıl adım attığını anlatan Malbora, “Abim benden daha zeki, eyvah bir şey yapmalıyım! dediğim anda halihazırda çift anadal yapıyordum. İstanbula geleli iki yıl olmuştu ve kısa sürede yeniden İstanbula neden geldiğimi ve amacımı hatırladım. Daha sonra 35.5 Akademide eğitimlere başladım. O zamanki menajerim görüşmeye götürdü beni. Böyle salonda bir sahneydi, herkes oynuyordu o anda ve ben hayatımda hiç sahneye çıkmamıştım, deneyimim yoktu. Kısaca oynamanın osunu henüz bilmiyordum. Tek tecrübem oyunculuk seçmeleriydi. Kısa süre sonra nerede olduğumu anladım ve o an içimden Vay be buradayım şu an ve o an bu an! dedim. Açıkçası bu tür şeyler bu ülkede çok az insanın başına geliyor. Bu yüzden kendimi şanslı hissediyorum.

LEYLA DELİ DOLU BİR KARAKTER

Öte yandan Malbora, Show TVnin sevilen dizisi Üç Kuruşta canlandırdığı Leyla karakteriyle ilgili samimi açıklamalarda bulunmuştu.

Leyla deli dolu, dik kafalı, yaşam enerjisi yüksek, başına buyruk ve özgürce yaşayan bir karakter.” diyen oyuncu, “Yaşam enerjimizin yüksekliği ve özgürlüğümüze düşkün olmamız Leyla ile ortak noktalarımız. Leylanın bunun dışında kalan özelliklerini yaşatabilmek çok keyifli. Leylanın istediği şey için savaşması ve toplumun ön yargılarına karşı dik durması bana kattığı en önemli öğreti.” ifadelerini kullanmıştı.

BÜTÜN AİLEM MÜHENDİS

Oyunculuğun çocukluk hayali olduğunu ifade eden Aslıhan Malbora, şu ifadeleri kullanmıştı:

Bütün ailem mühendis, ben de özellikle sayısal alanda başarılıydım. İstanbul Teknik Üniversitesinde Gıda Mühendisliği bölümünü bitirdim. Eğitim sürecim boyunca okuduğum alanda ilerlemek istemediğimi fark ettim ve hayallerim doğrultusunda ilk adımlarımı bu süreçte attım. Okul hayatım ile birlikte oyunculuk eğitimleri de almaya başlamıştım ve okul bitene kadar ikisini bir arada yürüttüm. Oyunculuk benim içim özgürlük ve tutku demek; her projede her senaryoda farklı bir karaktere bürünerek role hayat vermek inanılmaz bir şey. Kendimi set ortamında çok mutlu hissediyorum.

Benzer Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir