Astım Krizleri Farklılık Gösteriyor

Bazı astım krizlerinde, hava yolları tamamen tıkanır ve oksijen ciğerlere gönderilemez. Bu ayrıca havanın kan akışına geçmesini ve vücudun önemli organlarına ulaşmasını engeller. Bu türden astım krizleri ölümcül boyutlara bile ulaşabilir ve vakit kaybetmeden hastayı en yakın hastaneye ulaştırmak gerekir.

Astım krizleri düşük düzeyden orta düzeye, ölümcül düzeylere kadar farklılık gösterir. Genel anlamıyla, astım havanın ciğerlere ulaşımını engeller ve vücudda bulunan karbondioksidin organlardan gerektiği kadar çabuk ayrılmasını engeller. Vücudda uzun süre kalan karbondioksid zehirleyici etki yaratır ve krizin süresini uzatarak kana gerekli oksijenin gönderilmesine engel olur.

Astım hastasıysanız bunu göz ardı etmeden bir doktora başvurmalı ve astımın tetikleyicilerini öğrenmeli, bunları nasıl yok edebileceğinizle ilgili bilgi edinmelisiniz. Astımla yaşama devam edebilmek için belki birkaç engelleyici ilaç da yazdırabilirsiniz.
Astım tecrübeleriniz arttıkça nefes almanızı zorlaştıcı etkenlerin daha iyi farkına vararak, onları nasıl engelleyeceğinizi ve aynı zamanda astımı kontrol altına almanın yollarını daha iyi öğreneceksiniz. Etkin kontrol yöntemlerini düzenli olarak uygularsanız, normal aktivitelerinize devam edebilirsiniz.

Astımı kontrol altına almazsanız ne olur?
Astımı kontrol altına almazsanız, zamanla okulunuzda derslerinizden geri kalıp, işinize gereken önemi veremediğinizi fark edersiniz. Herşeyden önemlisi, normalde yaptığınız aktiviteleri yaparken zorlanır ve yaşam standardınızı düşürmüş olursunuz…

Tarih: 8 Mayıs 2011 — 03:07

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü sesli chat kameralı sesli sohbet sitesi