Asus, 4GB bellekli yeni GeForce GTX 680 modelini tanıttı

Asus, oyuncular ve yüksek performans tutkunları için GeForce GTX 680 tabanlı yeni bir ekran kartını daha kullanıma sunuyor. Nvidianın referans modeli ile kıyaslandığında hem özelleştirilmiş tasarımı hem de arttırılmış bellek kapasitesi ile dikkat çeken kart, GTX680-DC2-4GD5 kod adını taşıyor. 28nm GK104 grafik yongasından güç alan DirectX 11.1 ve PCI Express 3.0 destekli kart, anakart üzerinde iki adet slotu işgal eden bir profile sahip.

Çift fanlı DirectCU II soğutucusu ile donatılan ve bu sayede yüksek soğutma performansı vaad eden ekran kartı, 256-bit bellek veri yolu desteği, 1536 adet paralel işlem birimi ve 4GB GDDR5 bellek kapasitesi ile geliyor. Grafik işlem birimi standart olarak 1006MHz,Turbo ile 1058MHz ve bellekleri de 6008MHzde görev yapan ekran kartında, bellek yongaları kartın hem ön hem de arka kısmına yerleştirilirken, soğutma için arka plaka da kullanılıyor.

Amerika fiyatının 520 dolar olması beklenen ekran kartının aynı zamanda Assassins Creed III, I Am Alive, R.U.S.E, Splinter Cell: Conviction, ve Rainbow Six Vegas 2 oyunlarını içeren özel bir versiyonu daha sunulacak ancak şu an için bu modelin fiyatlandırması hakkında bilgi bulunmuyor.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir