Babamın Sesi Filmini Full izle

Babamın Sesi Filmi Full izle, Babamın Sesi Filmi izle, Babamın Sesi Full izle, Babamın Sesi Filmini Full Seyret

Özet & detaylar Basê, Elbistanda tek başına yaşayan ve büyük oğlu Hasanın evine dönmesini dört gözle bekleyen bir kadındır. Hasanın yolunu gözlediği günlerde, Diyarbakırdaki oğlu Mehmet de eşinin hamile olduğunu öğrenir. Mehmet eşyalarını toparlarken babasına gönderilmek üzere annesinin ve kendi çocukluk sesinin kaydedildiği bir kaset bulur.

Mehmet kasetlerin gerisini araştırmak annesini Diyarbakıra getirmek için Elbistan yollarına düşer. Mehmet evde bir yandan annesinin ufak tefek işlerini yaparken bir yandan da babasından kalan kasetleri arar. Halen Hasanı kafasına takmış olan annesi hakkında bu süreçte bilmediği sırlar da öğrenecektir.

Zamanında yaşanan Maraş Katliamı’ndan olumsuz yönde etkilenen bir ailenin öyküsünü aktaran yapımın yönetmenliğini Orhan Eskiköy ve Zeynel Doğan beraber üstleniyor; senaryosu ise Orhan Eskiköye ait. Çekimleri Elbistan ve Diyarbakır’da gerçekleştirilen film, Türkiye-Almanya-Fransa ortak yapımı.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir