Bahçeliden Erdoğana KCK Desteği

Bahçeli, Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destek verecektir dedi.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğanın PKKnın taleplerini yeni anayasa değişiklikleriyle karşılama konusunda verdiği umut sonrası terör örgütü hedefine ulaşacağı düşüncesine kapılmış, bu yönden daha da cesaretlenerek pervasızlaşmıştır dedi.

Bahçeli, Manisa Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan sekiz tesisin toplu açılış törenine katıldı.

Atatürk Spor Salonundaki törende partililere hitap eden Bahçeli, Türkiyenin yakın coğrafyası ve komşu ülkelerinin adeta diken üzerinde oturduğunu, Büyük Ortadoğu projesi çerçevesinde Ortadoğu’daki değişim ve dönüşümün hızla ilerlediğini söyledi.

Bahçeli, Libyadan sonra bütün hesapların merkezine Suriyenin oturtulduğunu, İsrailin İran üzerine kışkırtıldığını, Türkiyenin Suriyeye yönlendirildiği sinsi bir planın hızla mesafe almakta olduğunu öne sürerek, Başbakan Erdoğan, teröre destek verdiğini söylediği Avrupa ülkelerini hedefe alırken, bölücülüğün ve kaçakçılığın hamisine el uzatmış, kucak açmış ve kırmızı halılarla ağırlamıştır dedi.

Demokratik açılım süreci ve sonrasında yaşanan gelişmelere değinen Bahçeli, sözlerini şöyle sürdürdü:

Başbakan Erdoğanın PKKnın taleplerini yeni anayasa değişiklikleriyle karşılama konusunda verdiği umut sonrası terör örgütü hedefine ulaşacağı düşüncesine kapılmış, bu yönden daha da cesaretlenerek pervasızlaşmıştır. Türk milletini etnik temelde bölme fikrine psikolojik olarak hazırlamak için yürütülen faaliyetlerin yoğunluk kazanması, gazetelerde terör elebaşlarıyla yapılan söyleşilerin tefrika halinde yayımlanması, husumet kuşatmasının derinlik kazandığını göstermektedir. Bu itibarla yeni anayasa süreci PKKnın aklanacağı, bölücülüğün meşrulaşacağı, etnik tanımlamanın yapılacağı bir zemin olmamalıdır.

Devlet Bahçeli, KCK operasyonlarından da bahsettiği konuşmasında, Başbakan Erdoğanın bu operasyonlarla izlediği tutum ve yöntemin bundan sonraki aşamaları yakından etkileyeceğini belirterek, Eğer terör oluşumu olan KCK ile ilgili düşünceleri samimi ve doğruysa, partimiz ve milletimiz kendisini sonuna kadar destekleyecektir. Ama bu da bir göz boyuma taktiği ve günü kurtaran, vaziyeti idare eden dönemsel bir hamleyse, kendisi bunun vebalini ve hesabını mutlaka verecek ve milli nefeslerin tufanında yok olup gidecektir” diye konuştu.

AK Parti hükümetinin Vanda yaşanan depremler sonrası sınıfta kaldığını savunan Bahçeli, risk değerlendirmesinin iyi yapılamadığını ve gerekli tedbirlerin alınmadığını iddia etti.

Bahçeli, Türkiye doğal felaketlerle yaşamasını öğrenmek ve bunu da kabul etmek durumundadır.AKPhükümeti, fantastik ve çılgın projelerle milletimizi aldatmayı, hayal tacirliği yapmayı bırakmalıdır. Ayağı yere basmalı ve vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini sağlayacak tedbirleri gecikmeksizin hayata geçirmelidir dedi.

Konuşmasının ardından tesislerin toplu açılışınkı yapan Bahçeli ve beraberindekiler daha sonra bazı tesisleri gezdi.

Partisinin il örgütünü de ziyaret eden Bahçeli, daha sonra karayoluyla Manisadan ayrıldı.

Tarih: 13 Kasım 2011 — 00:53

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi