Bebeğiniz Geceleri Uyuyamıyor Mu?

0
0

Yeni doğan bebeğiniz geceleri uyumuyor mu? bu nedenle sabahları yorgun, halsiz ve isteksiz mi uyanıyorsunuz? o zaman bu haberi mutlaka okuyun.

Prima Baby dergisinde yer alan habere göre, yeni doğan bebeğin bulunduğu bir evde ilk aylar uykusuz ve yorgun geçer. Ancak bebeğiniz 3 aylık olduktan sonra çevresini daha iyi anlamaya başlıyor ve sizin isteklerinize uyum sağlıyor. İşte bu noktada bebeğinizin uykularını düzenlemede size yardımcı olabilecek öneriler şunlar:

1. Bebeğiniz doğduktan sonra muhtemelen 3 aylık olana kadar küçük bir beşikte yatacaktır. Eğer yatağın içinde hareket ediyorsa, ayaklarının beşiğin ayak kısmına değdiğinden emin olun. Battaniye örtecekseniz kollarının altından örtün ve yatağın alt kısmına sıkıştırın. Eğer beşiğinizi başkasından aldıysanız standartlara uyup uymadığına dikkat edin ve içine yeni bir yatak yerleştirin.

2. Odasını ılık tutun, sıcak değil: Bebeğinizin yattığı odanın sıcaklığını 16-20 derece arasında tutmaya çalışın ve beşiğin radyatörlerden uzakta olmasına dikkat edin. Bebeğinizin yanına asla sıcak su şişesi bırakmayın ya da elektrikli battaniye kullanmayın. Bebeğiniz en az 1 yaşına gelene kadar yastık, yorgan ve tüy yorgan kullanmayın.

3. Rutin oluşturun: Bebeğiniz 3 aylık olduğunda yavaş yavaş çevresindekileri anlamaya başlar. Eğer düzenli bir rutini takip ederseniz bebeğiniz bunu kısa zamanda öğrenecektir. Bu nedenle uyku saati rutini oluşturmayı deneyin: örneğin, banyo, masaj, masal ve uyku gibi.

4. Biraz rahatlatıcı müzik çalın: Ninni ve dinlendirici klasik müziğin bebeğinizin ruh durumu üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır. Böylece bebeğiniz daha hızlı uykuya dalar.

5. Hoş kokular: Bebeğiniz 3 aydan büyükse, lavanta kokusundan hoşlanabilir. Lavanta ya da gül yağı gibi saf yağ kullanarak bebeğinize masaj yapın. Kendi yastığınızın altına da lavanta kokulu kese yerleştirebilirsiniz. Bu koku gece ya da sabahın erken saatlerinde bebeğinizi emzirmek için uyandıktan sonra tekrar uykuya dalmanıza yardımcı olacaktır…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz