Bedelli askerlik 4. celp dönemi belli oldu mu? E devlet sorgula

Bedelli askerlik 4. celp dönemine ilişkin asker adaylarının arayışı sürüyor. Bedelli askerlik başvurularının sona ermesiyle birlikte artık Bedelli askerlik 4. celp dönemi tarihi bekleniyor. Peki merakla araştırılan Bedelli askerlik 4. celp tarihi ne zaman açıklanacak?

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile çıkarılan Bedelli askerlik kanunu 3 Ağustosta Resmi Gazetede yayımlanmasının ardından yürürlüğe girdi. Üç ay süren başvuruların ardından Bedelli askerliğe başvuru süreleri dün sona erdi. Başvuruların sona ermesinin ardından gözler yeni celp dönemi tarihlerine çevrildi. Bedelli askerlik kanunundan yararlanan binlerce genç şimdilerde yeni celp dönemlerinin ne zaman belli olacağını merak ediyor. Peki Bedelli askerlik 4. celp tarihi ne zaman belli olacak?

BEDELLİ ASKERLİK 4. CELP TARİHİ NE ZAMAN BELLİ OLACAK?

Bedelli askerlik yeni celp dönemleri için gözler Milli Savunma Bakanlığı Askeralma Genel Müdürlüğüne çevrildi. 4 Kasımda sona eren Bedelli askerlik başvurusunun ardından yeni celp dönemleri ne zaman belli olacak sorusu işlemlerini tamamlayan adaylar tarafından araştırılmaya başlandı. Henüz net bir açıklama olmasa da Milli Savunma Bakanlığı tarafından yeni celp dönemlerinin kısa süre içerisinde açıklanması bekleniyor.

Add your comment

Your email address will not be published.