Beren Saat: İtirafımdan sonra birçok kadının dili çözüldü

Oyuncu Beren Saat, Fransız gazetesi Le Figaroya verdiği röortajla gündemde. Uzun süredir yeni bir projede yer almayan Saat, geçmişte cinsel tacize uğradığını açıkladı.

Şarkıcı Kenan Doğulu ile mutlu bir evlilik sürdüren Beren Saat, Fransa’nın en önemli gazetelerinden biri olan Le Figaro’da Reyhan Atay’a konuştu.

Saat, 2010-2012 yılları arasında Kanal Dde yayınlanan ve başrolde yer aldığı Fatmagül’ün Suçu Ne dizisiyle ilgili “Tecavüz sahnesinden aklınızda ne kaldı?” sorusuna şu yanıtı verdi:
“Sahnenin öncesinde ve sonrasında bir psikoanalist tarafından takip edildik. ‘Sahneyi karnından bıçaklanıyormuşsun gibi düşün’ demişti. O korkunç sahnenin çekilmesi iki gün sürdü. Sinirlerimin bozulup ağladığım zamanlar oldu. Tek dileğim kolumu ve dizimi acıtan sahnenin çekiminin bitmesiydi.”

34 yaşındaki oyuncu, Hollywoodda başlayan #MeToo hareketiyle ilgili ne düşünüyorsunuz? sorusunu ise Tüm o kadınların dayanışmasına hayranım. Özgecanın ölümüyle benzer bir hareketi Türkiye’de de yaşadık. Bu barbarlığın ardından yazmaya ve gösterilere katılmaya karar verdim. Kendi deneyimlerimden bahsettim. Bir TV yöneticisinin cinsel tacizde bulunmuş olması veya setlerde benimle eğlenmek isteyen aktörlerin yaptığı manevralar. İtirafımdan sonra birçok kadının dili çözüldü şeklinde cevapladı.

Beren Saat, söyleşinin devamında, Çocukları olan arkadaşlarıma Eğer ülkenin huzuruna katkı sağlamak istiyorsanız çocuklarınızı feminist yetiştirin. Feminizmden korkmayın diyorum ifadelerini kullandı.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir