Adobe AIR 2.5 Ortaya Çıktı

Adobe AIR 2.5 Ortaya Çıktı

Adobe ailesinin üyelerinden AIR’in yeni sürümü Los Angeles gün ışığına çıktı. Adobe’un MAX adını verdiği organizasyonda, AIR 2.5 tanıtımı yapıldı!

Dünyaca ünlü yazılım geliştiricisi Adobe, bu yıl Los Angeles’da düzenlediği MAX Konferansı’nda, ailesinin yeni üyesini tanıttı. Bugün basına gösterilen Adobe AIR 2.5, yeni platform destekleriyle geliyor!

Adobe AIR’in Portföyüne Kimler Katılıyor?

Yeni yazılımın destek verdiği platformlar arasında Windows Phone 7, BlackBerry Tablet OS ve Android de bulunuyor. Artık AIR’in mobil cihazlarda çok daha kullanışlı olacağının müjdesini veren Adobe, yazılımını epey geliştirmiş. Kamera ve video uygulamaları, multi-touch desteği, %50 performans artışı sağlayan JavaScript motoruyla gelecek olan AIR 2.5, Adobe’un InMarket’inde yayınlanacak…

Peki Ya iPhone?

AIR’in iOS’a destek verdiğinin üzerinde durulmasına rağmen, Adobe Flash ile iPhone uygulaması yapılabileceği tahmin ediliyor. Ancak şimdilik Flash tabanlı bir uygulamanın iPhone’a yüklenmesi söz konusu değil. Adobe’un bu problemi nasıl aşacağı merak konusu.

Android destekli yeni Adobe AIR’in, içerisinde bulunduğumuz 2010′un son çeyreğinde yayınlanması planlanıyor…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir