Altın Rekora Gidiyor

Altın Rekora Gidiyor

Altın fiyatlarındaki artış, altın renkli takılara talebi artırdı. Dar gelirli vatandaşlar, Hint yapımı bilezik, kolye ve burmalara ilgi büyük.

Altın fiyatlarındaki artış, altın renkli takılara talebi artırdı. Dar gelirli vatandaşlar, Hint yapımı bilezik, kolye ve burmalara ilgi gösterirken bazı kadınlar çalınma korkusuyla imitasyon takıları tercih ediyor.

Altın fiyatlarındaki rekor artış sürerken bu durum imitasyon takılara rağbeti artırdı. 1 gram 24 ayar altın 66 TL seviyesine ulaşırken, kuyumcular durgun günler yaşıyor. Altındaki inanılmaz yükseliş sebebiyle dar gelirli vatandaşlar Hindistan menşeli siyahlanmayan takılara ilgi gösteriyor. 10 TL’den satılan taklit altın takılar yok satarken imitasyon ziynet eşyaları vatandaşın kesesine daha uygun geliyor.

1,5 ila 10 TL’den satılan altın renkli takılarının satışlarından memnun olduklarını ifade eden kuyumcu Faruk Ateşoğlu, son dönemde en çok Hindistan’da ithal edilen altın görünümlü takılardan sattıklarını söyledi. Ateşoğlu, özellikle kadınların süs için tercih ettiği bu ürünlere zaman zaman evlilik hazırlığı yapan kişilerin de ilgi gösterdiğini belirterek, “Kuyumcularda binlerce liralık altın işlemeli kalın bilekliğin Hint taklidi sadece 10 TL, 2 metrelik altın görünümlü zincir 15 TL. Bilezikler 5-10, bileklikler 7,5-15, kolyeler de 10-15 TL’ye satılıyor. Son yıllarda artan hırsızlık vakaları da
imitasyona ilgiyi artırdı” dedi…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir