Altının gram fiyatı yükselişe geçti! Çeyreğin fiyatı ise.

Altının gram fiyatı yükselişe geçti! Çeyreğin fiyatı ise.

Yurt içinde altının gram fiyatındaki yükseliş döviz kurlarındaki düşüşün etkisiyle sınırlı kaldı. Gram altın, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 1,02 artışla 144,85 lira seviyesinden işlem görüyor. Çeyrek altın ise 236,98 Türk Lirasından işlem gördü.

AA

Altının ons fiyatı 3 ayın en yükseğindeyken 24 ayar külçe altının gram satış fiyatı 144,40 lira, Cumhuriyet altınının satış fiyatı ise 966,00 lira oldu. Dün, hafta başından bu yana etkili olan yatay seyrini sonlandırarak yükselişe geçen altının ons fiyatı, günü yüzde 0,83 artışla 1.248,7 dolardan tamamladı.

Altının ons fiyatı, yükselişini bugüne de taşıyarak 1.253,9 dolar ile 11 Kasım 2016dan bu yana en yüksek seviyesine çıktı ve saat 10.15 itibarıyla 1.253,1 dolar seviyesinde dengelendi.

Yurt içinde ise altının gram fiyatındaki yükseliş döviz kurlarındaki düşüşün etkisiyle sınırlı kaldı. Gram altın, şu dakikalarda önceki kapanışa göre yüzde 0,3 artışla 143,8 lira seviyesinden işlem görürken, Kapalıçarşıda çeyrek altın 236 liradan, Cumhuriyet altını da 962 liradan satılıyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, çarşamba günü açıklanan ABD Merkez Bankası (Fed) tutanaklarında faiz artırımı için net bir şekilde mart ayının işaret edilmemesi ve bilanço tartışmalarının ötelenmesinin altına olan talebi artırdığını söyledi.

ABD 10 yıllık tahvil faizlerinin yüzde 2,40ın altına gerilemesinin de altının ons fiyatında yükselişleri desteklediğini ifade eden Memiş, Bugün altının ons fiyatı 1.240 dolar seviyesinin üzerinde kapanış gerçekleştirebilirse yükselişler 1.265 dolar seviyesine kadar devam edebilir. dedi.

Memiş, altının ons fiyatında 1.230 dolar seviyesinin destek konumuna geldiğini belirterek, yurt içinde ise altının gram fiyatının dolar kurundaki düşüşlerden olumsuz etkilendiğini kaydetti.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir