Avşar Kızından Memleket Meseleleri

Avşar Kızından Memleket Meseleleri

Avşar, Emek Sineması eylemlerine destek verdiğini açıklayarak başladığı programda, TEKEL işçilerinin direnişine değindi oradan da Kürt sorununa geldi

Hülya Avşar sosyal konularda duyarlı tavırlarını zenginleştirerek sürdürüyor. Avşar, Habertürk ekranlarında Kürt sanatçı Aynur’u konuk ettiği programda hayli muhalif bir kimlik koydu ortaya. Avşar, Emek Sineması için yapılan eylemlere destek verdiğini açıklayarak başladığı programda, TEKEL işçilerinin direnişine değindi oradan da Kürt sorununa geldi.

Emek Sineması’nın geleceğinin tehlikeye düşmesi üzerine sinema camiasının gösterdiği duyarlığa katılan Hülya Avşar aılveriş merkezi çılgınlığını da eleştirmeden geçmedi.

Emek Sineması’nın yıkılmasının gündeme gelmesiyle başlayan eylemlere atıfta bulunan Avşar, eleştirilerini sıraladıktan sonra Aynur’a Kürt kimliği nedeniyle yaşadıklarını sordu. 7 yaşında Kürtçe konuştuğu için okulda yediği dayakları anlatan Aynur, Avşar’ın muhalif kimliğini iyice biledi adeta.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir