Bahçeli Seçim Tarihini Açıkladı

Bahçeli Seçim Tarihini Açıkladı

Arınç’ın eleştirisinden sonra MHP lideri Bahçeli, erken seçim konusunda somut tarih verdi. İşte Bahçeli’ye göre seçim yapılacak tarih…

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, “Süreç 2010 sonbaharında seçimi zorluyor” dedi.

Bahçeli, MHP Merkez Yönetim Kurulu toplantısında alınan “AKP’den ve ‘7-K’sından Kurtuluş Günü” kararı hakkında yazılı bir açıklama yaptı.

Açıklamada, “Zamanında yapılması halinde 556 gün sonra, 17 Temmuz 2011’de veya bugün olgunlaşmış siyasal sürecin zorladığı 2010 yılı sonbaharında yapılması muhtemel olan Milletvekilliği Genel Seçimlerinde bugün itibariyle, “tek başına iktidar” hedefi ile yola çıkılmıştır. Bu tarihten sonra bütün siyasi hazırlıklar, olağanüstü şartlar yaşamaya başlayan ülkemizde ihtiyaç duyulacak her an seçime girilecek ve iktidara ulaşılacak hazırlık, eğitim, donanım ve teşkilat yapısına yönelik olacaktır” denildi.

Açıklamada, “Adalet ve Kalkınma Partisi ile geride kalan kayıp yılların özetinin artık bir AKP klasiği halini almış olan “Kriz, Kargaşa, Kaos, Korku, Kutuplaşma, Kavga, ve Karanlık” dan oluşan “7-K”lı tahribat zinciri olduğu” kaydedildi.

Bahçeli, geçtiğimiz salı günü partisinin grup toplantısında erken seçimi işaret etmiş, “millet iradesine müracaat etmenin zamanı geliyor” demişti.

Dün bu sözler Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a soruldu.

Bahçeli’yi her zaman dikkatle takip ettiğini ve çok saygı duyduğu bir siyasetçi olduğunu ifade eden Arınç, “(Açıkça erken seçim olmalıdır ve tarihi de şu) dese ona bir cevap veririm. Çünkü 2002 seçimlerinde Temmuz ayında Sayın Bahçeli, ‘Kasım ayında seçim olmalıdır’ demiş ve ortaklarını ikna etmişti. Şimdi biraz kısık ve hafif sesle artık, ‘millet iradesine müracaat etmenin zamanı geliyor’ şeklinde çok zarif bir cümle kullandı. Seçim, dün Sayın Başbakan grup konuşmasında bu konuda fevkalade açıklayıcı bir bilgiler verdi. Sayın Bahçeli’nin de Sayın Baykal’ın da bu konuşmayı takip ettiğini düşünüyorum” dedi…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir