Bahçeli spor kulübü kurdu

Bahçeli spor kulübü kurdu

MHP lideri Bahçeli’nin kurdurduğu Türkgücü Ülküspor da yanlış yorumlar yapılmaması için atıcılık dalı olmayacak

Ülkücü gençleri sokak kavgalarından uzak tutmak için, silah değil bilgisayar kullanın çağrısı yapan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, bu konuda yeni bir adım attı. Bahçeli, ülkücü gençler için, Türkgücü Ülküspor adında bir spor kulübü kurdurdu.
Bahçeli, ülkücü gençlerin spor sahalarına ineceğini, kurdukları spor kulübünün adının Türkgücü Ülküspor olduğunu belirterek, Kulübün adında Türk kelimesinin geçmesi konusunda İçişleri Bakanlığı’ndan bir mütalaa bekleniyordu. Olumlu yanıt geldi. Artık gençlerimiz için bir spor kulübü kurmuş bulunuyoruz diye konuştu.
Kulübün beş ana dalda mücadele edeceğini kaydeden Bahçeli, bunları futbol, basketbol, voleybol, tekvando ve aikido olarak sıraladı.

Atıcılık yok
Bahçeli, kulüpte atıcılık spor dalının olup olmayacağı konusunda şunları söyledi: Atıcılık spor dalı olmayacak. Farklı şekilde ilişkilendirme yapılması ve yanlış yorumlar çıkarılmasını istemiyoruz. Bu nedenle atıcılık spor dalı olmayacak. Beş ana dalla yetineceğiz. Şimdilik yönetim kurulu oluşuyor. Sonra spor dallarının yönetimleri ve direktörleri belirlenecek.
Şu an hocalarla temaslar sağlanıyor. Alanında profesyonel isimlerle görüşülüyor. Herhalde ilk olarak futbol takımında hızla yol alacağız. Bu takımlarımız amatör kümede rahatlıkla mücadele edebilecek seviyeye gelecek. Daha da ilerlemelerini arzu ediyoruz.

Amblemi bozkurt
Bahçeli, kulübün ambleminin küçük bir bozkurt resmi olduğunu belirterek, Kırmızı beyaz rekli Selçuklu motifinin ortasında, ay yıldız ve küçük bir bozkurt resmi bulunuyor dedi.
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Daha önce gençlerin sokakta kavga değil, eğitimlerinin gelişen dünyaya ayak uydurmasını istemiştik. Bu yönde başarılı da olundu. Şimdi gençlerimizin enerjilerini sokaklarda değil, sahalarda harcamaları için girişim başlattık. Bu konuda da başarıya ulaşacağımız kanaatindeyim diye kornuştu.

Asena’lar Türkçülük Günü’nde

Kocaeli’nde 3 Mayıs Türkçülük Günü, merkez ve ilçelerden gelen Ülkü Ocakları’nın katılımıyla kutlandı. Etkinliğe katılan yaklaşık 2 bin kişi, kent merkezinde ellerinde Türk bayraklarıyla slogan atarak yürüdü. Genç kızların da yürüyüşte bozkurt işareti yapması dikkat çekti.
KOCAELİ DHA

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir