Başörtülü kıza saldıran kadın tutuklandı

Başörtülü kıza saldıran kadın tutuklandı

Lise öğrencisi genç kızı minibüste başörtüsü nedeniyle darp ettiği iddiasıyla adliyeye sevk edilen kadın, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

İSTANBUL (AA)

Maltepede lise öğrencisi genç kızı minibüste başörtüsü nedeniyle darp ettiği gerekçesiyle gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen kadın tutuklandı.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığındaki sorgusunun ardından tehdit, hakaret, basit yaralama, halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama ve inanç düşünce ve kanaat hürriyetinin kullanılmasını engellemek suçlarından tutuklama istemiyle nöbetçi hakimliğe sevk edilen şüpheli A.A.Knin hakimlik sorgusu sona erdi.

İŞTE O ANLAR

Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği, şüpheli A.A.Knin tutuklanmasına karar verdi.

Maltepede bir lisede eğitimine devam eden Fatma Dilara Aslıhan Yiğit, Pendik-Kadıköy hattındaki minibüste giderken, bir kadının başörtüsü nedeniyle kendisine hakaret ettiği ve bu kadın tarafından darbedildiği gerekçesiyle polise başvurmuştu.

Şikayet üzerine harekete geçen polis ekipleri, Yiğite hakarette bulunarak darbettiği öne sürülen A.A.K. adlı kadını, gözaltına almıştı.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir