Facebook profilinize kimler bakmış?

Facebook profilinize kimler bakmış?

İşte her Facebook kullanıcısının merak ettiği sorunun cevabı!

Son günlerde Facebook profilinize kimlerin baktığını size göstermeyi vaad eden bir uygulamanın linki kullanıcılar arasında sıklıkla paylaşılır oldu. Gönderilen mesaj aynen şöyle;

OMG OMG OMG … I cant believe this actually works! Now you realy can see who viewed your profile! on http://bit.ly/WatcherR

Türkçesi;

Aman Tanrım, Aman Tanrım, Aman Tanrım … Gerçekten çalıştığına inanamıyorum! Artık profilinize kimlerin baktığını http://bit.ly/WatcherR adresinde görebilirsiniz!

Daha önce bu konuda defalarca uyarıda bulunulmuş olmasına rağmen maalesef yukarıdaki mesajda bulunan linke tıklayan pek çok kullanıcı hesaplarının kontrolünü kaybetti. Tahmin edeceğiniz gibi bu bir tuzak ama inananların sayısı her geçen gün artıyor.

Facebook’ta profilinize kimlerin baktığını görebilmenizin hiçbir yolu yok! Bunu yaptığını iddia eden bütün uygulamalar da sizi kandırarak hesabınızı ele geçirmek için kurulmuş tuzaklardan başka bir şey değil.

Facebook yönetimi sisteme böyle bir özelliği kasten koymadıklarını daha önce açıklamıştı.
Bu bilgiler ışığında tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için bu tür iddialarda bulunan uygulamalara karşı sizi bir kez daha uyarmak isteriz

Facebook profilinize kimler bakmış?

Facebook’ta profilinize kimlerin baktığını görebilmenizin hiçbir yolu yok!

Bunu yaptığını iddia eden bütün uygulamalar da sizi kandırarak hesabınızı ele geçirmek için kurulmuş tuzaklardan başka bir şey değil.

Facebook yönetimi sisteme böyle bir özelliği kasten koymadıklarını daha önce açıklamıştı.

Şirket yöeneticileri, bu bilgiler ışığında tatsız bir sürprizle karşılaşmamak için bu tür iddialarda bulunan uygulamalara katılmamanızı öneriyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir