Facebookun yerlisi yapıldı!

Facebookun yerlisi yapıldı!

Kayserili bir işadamı ilk yerli Facebook’u kurdu. Şaka falan değil. Pyramidturk Group Yönetim Kurulu Başkanı Nuh Mehmet Yakuter tarafından kurulan ve 12 Ekim’de faaliyete başlayan yüzde yüz yerli sosyal paylaşım sitesi, bugüne kadar 3 bin üyeye ulaşmış.

”www.facebookanadolu.com” adresinden ulaşılabilen site aslında Facebook’a tepki amacıyla kurulmuş. Kayseri usulü Facebook’un kuruluş amacını Kayserili işadamı Nuh Mehmet Yakuter şöyle anlatıyor:

”Facebook hakkında, Atatürk’e, Türkiye’ye ve İslamiyet’e karşı hakaret içeren yayınları nedeniyle, mahkemelerce verilmiş onlarca kapatma kararı olmasına karşın hiçbir girişimde bulunmayarak Türkiye’deki yasaları hiçe saymaktadır. Ben de bu siteye tepki göstermek amacıyla bir girişimde bulunarak Facebookanadolu’yu kurdum.”

Bence her vatandaşımızın göstermesi gereken anlamlı bir tepki.

İşadamı Yakuter Facebookanadolu’nu teknik içeriği hakkında da şu bilgileri veriyor:

”Sitenin yapımında Facebook’un da kullandığı, ”social engine” adlı ticari yazılımı kullandık. Sitemiz, Facebook’ta olduğu gibi sınırsız üye kaydı, sınırsız sayfa görüntüleme, video görüntüleme olanaklarına sahiptir. Ayrıca Facebook’un ücretli olarak sunduğu hizmetlerin tamamını biz üyelerimize ücretsiz sunuyoruz.”

Nasıl? Gördünüz mü yerli Facebook’u?… Şaka falan değil, bal gibi yapmış adamlar.

Şunun şurasında 40 günlük bir geçmişi var ve şimdiden 3 bin üyeye ulaşmış durumda. Bence çok yakında tüm yurda yayılır.

Bu yürekli girişiminden ötürü Kayserili işadamını yürekten kutluyorum. Başarılar Facebookanadolu. Yolun açık olsun!

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir