Honda küçük ve çevreci yeni şehir otomobilini tanıtacak

Honda küçük ve çevreci yeni şehir otomobilini tanıtacak

Özellikle ürettiği CR-Z ve Civic Hybrid gibi otomobillerle ‘yeşil’ otomobil denilince ilk akla gelen otomobil üreticilerinden olan Honda, yeni bir çevreci otomobil geliştirdiğini açıkladı. Şimdilik sadece Tayland ve Hindistan pazarları için geliştirilen bu otomobil başarılı olması durumunda markanın önemli bir global modeli olabilir.

2011 yılının herhangi bir bölümünde seri üretime geçileceği belirtilen otomobile hiç de yaratıcı olmayan bir isim verilmiş: New Small Vehicle Concept. Otomobilin batarya ile güçlendirilmiş bir versiyonunun olup olmayacağı henüz belli olmasa da Honda’nın açıklamalarına göre markanın en az yakıt tüketen ve en düşük emisyon değerlerine sahip olan otomobillerinden biri olacak. 30 Kasım’da başlayacak Tayland otomobil fuarında tanıtılacak otomobilin üretim versiyonuna çok yakın olduğu belirtiliyor. Başta da belirttiğimiz gibi ilk önce sadece Tayland ve Hindistan pazarlarında satılacak otomobilin bu iki pazar için ise ayrı ayrı versiyonları olacak. Tayland’da satılacak modelin Tayland’ın sıkı yakıt tüketim standartlarına uyacağı açıklanırken, Hindistan’daki modelin ise daha ucuz bir fiyat etiketine sahip olması planlanıyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir