İbrahim Tatlıses, Balçiçek İlterden DAVACI oldu

İbrahim Tatlıses, Balçiçek İlterden DAVACI oldu

Küçük bir kız çocuğuna ‘seni gidi o…’ dediği iddiları üzerine başlayan polemikte son dakika gelişmesi: Kendisi hakkında “Tatlıses beni aradı. Telefonda ‘Gün gelir, o kalemler kırılır, kırarlar o yazdığınız kalemi’ diyerek’ tehdit etti” diye yazan Habertürk yazarı Balçiçek İlter’den davacı oldu.

Sarıyer 1. Asliye Hukuk Mahkemesi’ne başvuran İbo, dava dilekçesinde şunları dile getirdi:

“Dalaman’daki konserimde küçük bir kıza “Küçük o…” dediğim iddia edildi. CNN Türk tele-vizyonuna yaptığım bağlantıda böyle bir hitap şeklimin olmadığını söyledim. Balçiçek İlter, hiçbir araştırma yapmadan, ağır bir başlık altında (İlter’in yazısının başlığı “O… idi) benim hakkımda bir yazı kaleme aldı. Yazı içerisinde, “…Sensin aslında o… ç…” şeklinde ifadeler geçti. Bir sonraki yazısında ne benim ne de menajerimin kendisini aramadığımızı yazınca, yanlış anlamalara son vermek için, iyi niyetle kendisini aradım. Yazılanların gerçeği yansıtmadığını, çarpıtıldığını anlatmaya çalıştım, bu sırada beni dinlemeden, agresif ve aşağılayıcı bir tavırla, ‘Hayır, diyemezsiniz. Benim de bir kızım var; dedirtmem. Sizin kızınıza da dedirtmem’ diyerek sert bir üslupla konuştu. Bunun üzerine konuşmayı çok uzatmayarak, sadece, ‘Çok sabit fikirlisiniz’ diyerek telefon görüşmesini sonlandırdım. Hiçbir şekilde kendisine tehdit içerikli sözler sarfetmedim, ‘Kaleminizi kırarım’ demedim.”

Tatlıses, İlter’den 20 bin TL manevi tazminat talep etti.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir