Karagahta Kritik Zirve!

Karagahta Kritik Zirve!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Orgeneral İlker Başbuğ’un haftalık olağan toplantısı bu kez karargahta oldu.

Ankara günlerdir Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast girişimi iddiası ve Seferbirlik Bölge Başkanlığı’ndaki aramaları konuşurken, gözler Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Orgeneral İlker Başbuğ’un haftalık olağan toplantısına çevrildi.

Zira bu kez bir ilke imza atıldı ve toplantı Başbakanlık’ta değil, Genelkurmay Karargahı’nda yapıldı. Erdoğan döneminde başlayan Genelkurmay Başkanı ile haftalık olağan görüşmeler bugüne kadar ya Merkez Bina’da ya da Resmi Konut’ta gerçekleşiyordu. Erdoğan, Genelkurmay Başkanlığı’na YAŞ toplantıları dışında en son 24 Eylül 2008’de göreve yeni başlayan Başbuğ’a nezaket ziyareti nedeniyle gitmişti.

Merak uyandıran konuyla ilgili Başbakanlık yetkilileri olağanüstü bir durumun söz konusu olmadığını açıkladı.

Saat 10.10’da başlayan ve 2 saat 40 dakika süren Erdoğan- Başbuğ görüşmesine, İçişleri Bakanı Beşir Atalay ve Adalet Bakanı Sadullah Ergin de katıldı.

Genelkurmay Başkanlığı görüşme sonrası kısa bir yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, toplantıda İç Güvenlik konuları başta olmak üzere, gündemdeki diğer konuların görüşüldüğü belirtildi…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir