Kenan Evren tabelalardan da silindi

Kenan Evren tabelalardan da silindi

Marmaris ve Armutalan Belediye Meclisleri’nde CHP’li üyelerin oylarıyla adı ‘Cumhuriyet’ olarak değiştirilen Kenan Evren Bulvarı’ndaki tabelalar söküldü

MUĞLA’nın Marmaris İlçesi’nde, bir süre önce Marmaris ve Armutalan Belediye Meclisleri’nde CHP’li üyelerin oylarıyla adı `Cumhuriyet’ olarak değiştirilen Kenan Evren Bulvarı’ndaki tabelalar söküldü.

Yerine bulvarın beş ayrı noktasına `Cumhuriyet Bulvarı’ yazılı tabelalar asıldı.7’nci Cumhurbaşkanı Kenan Evren’in, Cumhurbaşkanlığı’ndan ayrıldıktan sonra yerleştiği ve memleketi gibi gş” rdş ğünü sş” ylediği Marmaris’teki bir bulvara 17 yıl önce verilen adının değiştirilmesi için CHP Marmaris İlçe ve Armutalan Belde Teşkilatları tarafından 6 Kasım’da imza kampanyası başlatıldı.

Ulusal Egemenlik Caddesi’ndeki imza kampanyasında 7 saat içerisinde 1800 imza toplandı. Toplanan imzalar 3.5 kilometrelik bulvarın sınırları içiresinde kaldığı Marmaris ve Armutalan Belediyeleri’ne verildi. Her iki belediye konuyu geçen aralık ayı meclis toplantılarına taşımıştı.Marmaris Belediye Meclisi, 11 CHP’li üyenin oylarıyla Adliye Kavşağı ile Turban Kavşağı arasında uzanan Kenan Evren Bulvarı’nın adının Cumhuriyet Bulvarı olarak değiştirilmesine karar vermişti. AK Parti’li üyelerden 4’ü ret oyu kullanırken, 1’i de oylamaya katılmamıştı. Armutalan Belediye Meclisi’nde ise CHP’li 5 üye bulvarın adının değiştirilmesine `evet’ demiş, AK Parti’li 3 üye ret oyu kullanmıştı.Ad değişikliğin ardından bugün Marmaris Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, öğle saatlerinde bulvardaki eski tabelaları kaldırdı. Yerine bulvarın beş ayrı noktasına `Cumhuriyet Bulvarı’ yazılı tabelalar asıldı…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir