Köpek balıkları tezgaha çıktı

Köpek balıkları tezgaha çıktı

Marmara denizinde balıkçıların ağlarına takılan dev köpek balıkları görücüye çıktı.

Gürpınar’daki bir balıkçı tezgahında sergilenen balıklar görünüşleriyle, küçük çocukları korkuttu.

Marmara denizinde küçük balık sürülerini takip ederken balıkçı ağlarına takılan iki dev köpek balığı, balıkçı tezgahında sergilendi. İş makinesi yardımı ile tezgaha çıkartılan balıklar, vatandaşların ilgi odağı oldu. Balıkçı tezgahı önünde toplanan vatandaşlar, balıklara dokunarak inceleme yaptı. İlk defa köpek balığı gören bazı çocukların korkudan ağladıkları gözlendi. Bazı vatandaşlar da köpek balıklarını inceledikten sonra cep telefonları ile görüntü çekti. Vatandaşların balıklar hakkında bilgi sahibi olması ve meraklarını gidermesi için köpek balıklarını tezgahta sergileyen Kenan Balcı, köpek balıklarının dişlerinin ne kadar keskin olduğunu anlattı. Balcı, köpek balıklarının üst dişleri ile avını tuttuğunu alt dişleri ile bir bıçak gibi avını kestiğini örnekle gösterdi. Köpek balığının alt dişlerine temas ettirilen küçük balıkların hemen parçalandığı görüldü. Köpek balıklarının ile düşmanının bile karşılaşmasını istemediğini aktaran Balcı, “Köpek balıkları doğadaki en keskin dişlere sahip hayvanlar arasında yer alıyor.” dedi.

Köpek balıklarını bozuluncaya kadar tezgahta sergileyeceğini belirten Kenan Balcı, daha sonra balıkları dondurarak canlı balık müzesinde öğrencilerin ve meraklılarının görmesi için sergilemeye devam edeceğini söyledi.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir