Okuyunca ölümü hissedeceksiniz

Okuyunca ölümü hissedeceksiniz

Bir hafta kaldığı enkaz altından kurtarılan 7 yaşındaki Kiki ve ablası, nasıl dayandıklarını anlattı.

Haiti’yi yerle bir eden 7,0 büyüklüğündeki depremin ardından bir hafta enkazın altında kalan Kiki’nin kurtarılışında çekilen fotoğraflar, umudun simgesi oldu. Kiki enkazdan çıkarken, gözleri sevinçle parlıyor ve annesine sarılmak için kollarını öne doğru açıyordu.

Çarşamba günü enkazdan çıkarılan 7 yaşındaki Kiki ve 10 yaşındaki ablası enkaz altında hayata nasıl tutunduklarını anlattı gazetecilere. Kurtarma ekiplerine büyük sevinç yaşatan kardeşler, birbirlerine destek olarak açlığa ve susuzluğa dayanmış. Üstelik yanı başlarında bir kardeşleri ölmesine rağmen, pes etmemişler.

Tam 7 gün enkaz altında kaldıktan sonra kurtarılan Kiki, “Su ve yiyecek olmadan nasıl bu kadar uzun süre dayanabildin?” sorusuna, “Tanrı yardım etti” diye karşılık verdi. “Anne-babanı tekrar görmek nasıl bir duyguydu?” diyen muhabirlere ise “Onlar için ağladım” cevabını verdi. Kiki, kurtarma görevlilerinin geldiğini duyduğunda çok mutlu hissettiğini söyledi.

Kiki’nin yanında ablası Sabrina da vardı. Sabrina Kiki’yi hayatta tutmayı başardı, ama diğer kardeşini kurtaramamıştı.

KARDEŞİM ÖLMEDEN GÜNLERCE SU İSTEDİ

Sabrina kurtarıldıktan sonra duygularını şöyle anlattı:

“Küçük kardeşim yanımda öldü. Cesedi yanı başımda çürümeye başladı. Ölmeden önce günlerce su istedi. Ama su bulamadık. En sonunda susuzluktan öldü”

Kiki ve Sabrina’nın durumları şimdi iyi. Anne-babaları da yanlarında. İki çocuklarını kaybeden ailenin başlarını sokacak bir evleri yok, ama hayatta kaldıklarına şükrediyorlar…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir