Samsung üçüncü çeyrekte 35.8 milyar dolar gelir elde etti

Samsung üçüncü çeyrekte 35.8 milyar dolar gelir elde etti

Dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden Samsung, üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını açıkladı. Küresel ekonomik krizin etkisi altında geçen 2009 yılına kıyasla önemli bir büyüme kaydeden Samsung, 35.8 milyar dolar gelir ve 3.96 milyar dolar kâr elde etti. Özellikle yarıiletken üretiminde güçlü bir performans sergileyen Samsung, aynı çeyrekte 71.4 milyon telefon sattığını açıkladı. Firmanın yüksek performans segmentindeki Android tabanlı amiral gemisi Galaxy S, üçüncü çeyrek telefon satışlarında 7 milyon adet ile kendine önemli bir yer edinirken, satışların yıl sona ermeden 10 milyon barajını da aşacağı belirtiliyor ki bilindiği üzere Galaxy S, şu an satın alınabilecek en güçlü Android telefon olma özelliğini taşıyor.

Dördüncü çeyrek telefon satışlarında aynı büyüme performansını sürdürmesi beklenen Samsung, genel gelirlerinde ise özellikle kendi ülkesindeki para birimi won’la ilgili gelişmeler ve LCD panel ile birlikte DRAM fiyatlarındaki baskı nedeniyle son çeyrek gelirlerinde ciddi bir sıçrama beklemiyor.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir