Silahları Azar Azar Çalmış

Silahları Azar Azar Çalmış

Silahları gömen subay dinlemede ‘’Acı tarafı benim şimdi 21 Nisan akşamı (kazıların yapıldığı gün) benim durdu zaman. Saatte ilerlemiyor efendim takvimde’’demiş.

Poyrazköy iddianamesi tutuklu sanığı Kurmay Albay Ali Türkşen’in Deniz Kuvvetleri’nde Ergenekon için azar azar silah çaldığı iddia edildi.

İddianamede, Poyrazköy’deki kazılardan bir ay sonra savcılara mail atan ihbarcı subay’ın e-mailine de yer verildi. e-mailde, Albay Türkşen’in Ergenekon terör örgütüne hizmet için Deniz Kuvvetleri’nden azar azar silah çalıp gömdüğü anlatıldı.

ASKERİ SAVCILIK İŞLEM YAPMADI

Soruşturmayı derinleşmesini sağlayan ihbar mailindeki, ‘’Poyrazköy’de bulunan silah ve mühimmatlar Deniz Kuvvetleri’nde büyük sıkıntı oluşturdu. Ancak bu sıkıntı hiçbir zaman bu mühimmatların nasıl Komutanlıktan çıkarıldığı veya hangi eylemler için kullanılacağı için oluşmadı. Sadece bunların polis tarafından bulunması bazı planların deşifre olmasına neden oldu. Asıl sıkıntıyı da bu oluşturdu’’ ifadeler dikkat çekti. İhbarcı subay, Albay Türkşen’in Ergenekoncu olduğu yönünde Askeri Savcılığa defalarca ihbarlar geldiğini ancak hiçbir işlem yapılmadığı hatta erken terfi ettirildiğini iddia etti.

KAZI YAPILINCA ‘ZAMAN DURDU’

İddianemede Türkşen’in diğer sanık M. Turhan Ecevit ile yaptığı bir görüşmede ‘’Acı tarafı benim şimdi 21 Nisan akşamı (kazıların yapıldığı gün) benim durdu zaman. Saatte ilerlemiyor efendim takvimde’’ dediği belirtildi. Türkşen, mavi renkli ajandasının Nisan 21 tarihli sayfasına “Zamanın durduğu gün” notu düşmüş.

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir