Trabzon-Bursa Bir Birine Girdi

Trabzon-Bursa Bir Birine Girdi

Bursaspor TV spikerinin açıklamaları iki kent arasında gerilime neden oldu. Bugün şehir meydanında Trabzonspor Bursasporlu taraftarlar arasında kavga çıktı..

Bursaspor TV spikeri Seda Çapçı’nın açıklamaları hakkında Bursa Atatürk Anıtı önünde açıklama yapmak isteyen bir grup Trabzonspor taraftarı ile Bursasporlu taraftarlar arasında gerginlik yaşandı. Spor Toto Süper Lig’de Trabzonspor’un Bursaspor’u 2-0 yendiği karşılaşmanın ardından Bursaspor TV spikeri Seda Çapçı’nın yorumları tartışmaları sürüyor. Günlerdir medyada tartışmalara neden olan spikerin sözleri, sonunda iki takım taraftarını karşı karşıya getirdi.

Bursaspor TV spikerinin sözlerine tepki gösteren bir grup bordo-mavili taraftar bu gün Tarihi Heykel önünde bir açıklama yapmak istedi. Bunnu duyulması ile Heykelde toplanan Bursaspor taraftarları buna tepki gösterdi. Bölgede çevik kuvvet ve polis ekipleri geniş güvenlik önlemi aldı.

Polis ekipleri, aralarında bir genç kızın da bulunduğu grubu dağıtmaya çalışırken, olay yerine toplanan Bursaspor taraftarı gruba tepki gösterdi. Bordo-mavili taraftarlara sözlü sataşmada bulunan yeşil-beyazlı taraftarlar, ”Burası Bursa burada açıklama yapamazsınız” şeklinde tepki gösterdi. Bordo-mavili taraftarları darbetmeye karkışan taraftarlar polisler tarafından engellenirken, olayın büyümesini önlemek isteyen güvenlik güçleri, 3 Trabzonspor taraftarlarını ekip otosuna bindirerek bölgeden uzaklaştırdı. Ayrıca bir Bursaspor taraftarı ise alınarak Heykel Valilik yanında ki polis merkezine götürüldü.

Trabzon taraftarları Bursasporlularla bir sıkıntılarının bulunmadığını belirterek, “Bursasporlu taraftarlarda bizim kardeşimiz, onlarla bir sıkıntımız yok, bir maç oynandı yendik, yenilebilirdikte sonuçta bir maç. Ancak o spiker bayan arkadaşın söyledikleri bizi üzdü. Biz bu konunun gereğinin yapılmasını istiyoruz.” dediler.

Bu duruma tepki gösteren Bursaspor taraftarları ise ekip otosuna bindirilen Trabzonspor taraftarlarını tepdit ederek, “Gelin daha çay içecektik nereye gidiyorsunuz. Topu topu 3 kişimisiniz?” şeklinde konmuştu. Polisler bu taraftarıda olay yerinden uzaklaştırdı.

Ayrıca Cumhuriyet Caddesi ve Altıparmak caddeleri başta olmak üzere kentin bir çok yerinde trabzon taraftarları ile Bursasporlular arasında kovalyamaca yaşandı. Güvenlik güçleri Heykel’de uzun süre bekleyerek olası birikmeleri önledi.

SPİKER NELER SÖYLEMİŞTİ

İşte Seda Çapçı’nın Trabzon’a yönelik sözleri:

* Burada ekmek yediler, okudular, burada kazandılar. Kötü tezahüratlar yaptılar. Onlara artık hemşehri demeyeceğiz.

* Kocaman kocaman dükkanlara, Rizeli bilmem ne uşakları yazmayı biliyorsunuz. Buna artık şımarıklık ve haddini bilmezlik denir.

* Lütfen formanın arkasında, ‘Bize her yer Trabzon’ yazan taraftarlar şu anda Heykel’e gelip gezsin. Lütfen, bekliyorum. Siz gelemiyorsunuz. Hani her yer Trabzon’du size?

* Ne olduğunuz önemli değil. Şampiyon da olabilirsiniz ama adam olabiliyor musunuz?

* Egemen sizin olsun. Egemen sırtında o 16 numaralı formayı hangi vicdanla taşıyor? Onu da sormak lazım kendisine.

İşte o ortalığı karıştıran spiker:

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir