Ünlüler TRTnin kapısını aşındırıyor

Ünlüler TRTnin kapısını aşındırıyor

Peş peşe açtığı yeni kanallarla televizyon sektörüne hareket getiren TRT, ünlülerin de gözdesi oldu…

Geçmişte TRT’ye çıkabilmek için kapısında bekleyen ünlü sanatçılar, şimdi TRT’nin yeni kanalları TRT Müzik, TRT 6, TRT Avaz, TRT El Türkiye ve TRT Türk’te program yapmak için sıraya girdi. Ferdi Tayfur, Davut Güloğlu, Sinan Özen, Yıldız Tilbe ve Nuray Hafiftaş gibi ünlü isimlerin yanı sıra yerel sanatçıların bulunduğu 380 ünlü sanatçı ve sunucu, TRT kanallarında program yapmak için proje teklifi sundu. Özel kanallarda müzik ve eğlence programı sayısının kısıtlı olması nedeniyle TRT şarkıcılara cazip geliyor.

TEKLİFLER RAFLARDA

Sayısı çoğalan kanallarla maliyetlerin artması ve ünlü sanatçılara ödenen ücretlerin sorgulanması nedeniyle TRT ise projeleri raflarda bekletiyor. ENBE Orkestrası, Kubat, Mustafa Keser ve Sümer Ezgü’nün programlarını yüksek maliyetlerini gerekçe göstererek yayından kaldıran kurumda sadece Ferhat Göçer ve Emel Sayın’ın programları ekran yolculuklarına devam ediyor. Ünlü sanatçıları sadece sunucu olarak kullanma kararı aldığı bilinen TRT, yeni programlarını iç yapım ağırlıklı yapacağı için dışarıdan gelen teklifleri şimdilik raflarda bekletiyor…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir