Yazıcıoğlu kazasında flaş açıklama

Yazıcıoğlu kazasında flaş açıklama

Jandarma Genel Komutanlığı bugün ortaya atılan kayıp harita iddialarına açıklık getirdi.

Jandarma Genel Komutanlığı, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcoğlu’nun hayatını kaybettiği kaza ile ilgili TİB tarafından bildirilen harita ve bilgileri açıkladı.

Jandarma Genel Komutanlığından yapılan açıklamada, eski BBP Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu’nun yaşamını yitirdiği helikopter kazası ile ilgili olarak, ”Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığına iletilmiş olup değerlendirilmeyen, kaybolan hiçbir harita ve bilgi bulunmamaktadır” denildi.

Jandarma Genel Komutanlığından, bugün bazı basın yayın kuruluşlarında yayımlanan ”Yazıcıoğlu’nun koordinatları Jandarmada kayboldu” başlıklı haberlerle ilgili bir açıklama yapıldı. Açıklamada, haberlerde Turkcell yetkililerinin helikopterin düşüğü yer ile ilgili Telekomünikasyon İletişim Başkanlığına bilgi verdikleri, TİB yetkilisinin ise bu bilgiyi jandarmaya gönderdiklerini söylediği, jandarmanın ise böyle bir bilginin kendilerinde olmadığını savunduğunun ifade edildiği belirtildi.

Açıklamada şöyle denildi:

”Merhum Muhsin Yazıcıoğlu ve beş kişinin hayatını kaybettiği üzücü helikopter kazasını müteakip Telekomünikasyon İletişim Başkanlığından Jandarma Genel Komutanlığına telefon vasıtasıyla iletilen bütün veriler (konum bilgileri) süratle değerlendirilerek ilgili birliklere zaman geçirmeden ulaştırılmıştır.

Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı tarafından Jandarma Genel Komutanlığına iletilmiş olup değerlendirilmeyen, kaybolan hiçbir harita ve bilgi bulunmamaktadır…

YuReKTeN

Her gün bir şey umuyoruz ve bir şey bekliyoruz ancak bazen hiçbir şeyin değişmeyeceğinin farkındayız, ancak yine de beklemeye devam ediyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir