Samsung, geliştirmiş olduğu yeni OLED ekran paneliyle ekrandaki çizik ve kırılmaların önüne geçiyor. Samsung Display tarafından geliştirilen ekran paneli, esnek yapısı sayesinde düşme ve darbelere karşı sıradan panellere göre çok daha dayanıklı.

ABD Savunma Bakanlığı tarafından belirlenen askeri standartlardan geçen OLED panel, düşürme ve ısı testlerinden de başarıyla geçti. Öyle ki 1.2 metreden 26 kez yere düşürülen ekran paneli, bu testi hiçbir yara almadan geçerken 71 ila -32 derece ısıkoşuları altında gerçekleştirilen sıcaklık testinden de sapasağlam çıktı.

Kırılmaz OLED ekran panelinin akıllı telefonlara ek olarak otomobiller, mobil askeri cihazlar, taşınabilir oyun konsolları, tabletler gibi elektronik cihazlarda da kullanılabileceğini açıklayan Samsung Display genel müdürü Hojung Kim, panelin yalnızca kırılmaz özelliklerinden dolayı değil, aynı zamanda cama çok benzeyen hafif, geçirgen ve sert yapısıyla birlikte taşınabilir elektronik cihazlar için uygun olduğunu belirtti.

Kırılmaz OLED panel, askeri standartlara uygun olduğu gibi ABD Çalışma Bakanlığı İş Güvenliği ve Sağlık İdaresi (OSHA) için testler gerçekleştiren UL (Underwriters Laboratories) tarafından da onaylandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz