Burak Yılmaz Galatasaray’da

Galatasaray 5 milyon euro karşılığında Burak yılmazı transfer etti. Burak da Twitter hesabından, geleceğiyle ilgili birkaç gün içinde karar vermesi gerektiğini vurgularken, Trabzonspora sitem etmişti

Trabzonsporda başarılı bir sezon geçirdikten sonra sözleşmesindeki 5 milyon Euro bonservis bedeli ve sonraki satıştan yüzde 25 pay getiren kulübe gidebilir maddesine dayanarak takımdan ayrılmak istediğini açıklayan Burak Yılmazı Galatasaray 5 milyon euro karşılığında renklerine bağladı.

Sezon içinde adı bir çok Avrupa kulübüyle anılan ancak transfer döneminde ciddi olarak sadece Lazionun teklif getirdiği Burak Yılmaz, İtalyan Kulübünün 5 milyon Euroyu taksitli ödeyelim önerisinin Başkan Sadri Şener tarafından kabul görmemesi nedeniyle bu transferi gerçekleştirememişti.

Lazio ile yıllık 2 milyon 250 bin Euroya anlaşan Burak, iki kulübün anlaşamaması üzerine Galatasaraya rotasını çevirmiş, sarı – kırmızılı kulübün Burak için 7 milyon euroyu gözden çıkardığı yazılmıştı. Ancak Başkan Sadri Şenerin Burakın Galatasaraya gitmesi halinde ortaya çıkacak taraftar tepkisini dile getirmesi üzerine bu transfer bir süreliğine askıya alındı. Bu arada Başkan Sadri Şenerin Buraka 10 Temmuza kadar verdiği sürenin sonuna yaklaşılırken, sürpriz talipli olarak ortaya çıkan Lokomotif Moskova Trabzonsporun şartlarını kabul etti. Burak Yılmaz da bugün Moskovaya giderek Rus kulübü yetkilileriyle masaya oturdu.
Ancak Lokomotif Moskova ile yapılan görüşmelerde yıldız oyuncunun menacerlerinin istediği yüksek ücretin Rus kulübünü vazgeçme noktasına getirdiği ileri sürüldü. İlk yıl için 6 milyon euro gibi yüksek bir rakam istediği ileri sürülen menacerlerin bu teklifi Rus kulübünü geri adım atmaya itti. Burakın A. Madride pahalı gelmesi, Lazionun da 5 milyon euroyu peşin ödemek istememesini hatırlatan Lokomotif Moskovanın fiyatta indirime gidilmesi isteğinin de golcü oyuncunun menacerleri tarafından kabul edilmediği vurgulandı.

TWITTERDAN SİTEM ETTİ

Burak Yılmaz, bu gelişmeler üzerine bu akşam saat 21.30 sıralarında Twitter hesabından iki mesaj yayınladı. Trabzonspora sitem içeren cümlelerin de bulunduğu mesajlarda, golcü oyuncu, Bugüne kadar Trabzonsporun istekleri doğrultusunda davranmaya çalıştım. Çeşitli sebeplerle resmi teklif yapılan kulüplerle anlaşılmadı, Kamplar başladı, maçlar çok yakında başlıyor. Kendi geleceğimi düşünmek ve kararımı vermek durumundayım ifadelerini kullandı.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir