Çantasını almak isterken mağarada mahsur kaldı

Yazar: ,

Antalyada düşürdüğü çantasını almak için 6 metre derinliğindeki mağaraya inen ve burada mahsur kalan 15 yaşındaki Aysa Çancı, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.

A muhabirinin edindiği bilgiye göre, dün akşam saatlerinde HASAN Subaşı Parkında arkadaşlarıyla yürüyüş yapan ilköğretim 8inci sınıf öğrencisi Aysa Çancı, dinlenmek için falezlerin üzerine oturdu. Bu sırada yanındaki çantası kayarak 6 metre derinliğindeki mağaraya düştü.

Havanın kararması nedeniyle çantasını alamayan Çancı, bugün okuldan çıktıktan sonra arkadaşlarıyla parka geldi.

Arkadaşlarının yardımıyla mağaraya inmeyi başaran Çancı, mağaranın daha derin bir noktasındaki çantaya ulaşamadı. Çancı, mağaradan kendi imkanlarıyla çıkmayı başaramayınca, arkadaşları durumu polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, Çancıyı kurtarmak için çalışma başlattı. Vinç yardımıyla mağaraya inen itfaiye eri, Çancıyı halatla kendisine bağlayarak mağaradan çıkardı. İtfaiye eri daha sonra mağaraya yeniden inerek çantayı da aldı. Polis ve parkın özel güvenlik görevlileri, korktuğu gözlenen Çancıyı su içerek sakinleştirmeye çalıştı.

Aysa Çancı, polis ekiplerinin tutanak tutmasının ardından arkadaşlarıyla parktan ayrıldı.

Benzer Yazılar

Bir cevap bıraka bilirsin