Cildinizi tahrişlerden koruyun!

0
0

Cildimiz en önemli kıyafetmizdir. Zaman içerirsinde cildimizde oluşan tahriş, leke ve bir çok problem vardır. Bu problemlere karşı korunmak ve her zaman ipeksi bir cilde sahip olmak istiyorsanız sizlere bazı tavsiyelerimiz var

Duş sırasında cildi tahriş edecek fırçalardan, duştan sonra cildi tahriş sert havlulardan kaçının.

Cildinize losyon ve krem sürmek için en uygun zaman cildin nemli olduğu zamandır. Bazı ciltler kuru olduğundan dolayı nemi çok kısa sürede emdikleri için bu uygulamayı günde birkaç kez tekrarlayabilirsiniz.

Fazlaca alkali içeren ve asit içeren temizleyicilerden, kremlerden kaçının…

Cildinizi haddinden fazla temizlemek onu daha fazla kurutur ve dış etkenlere karşı savunmasız bırakır. Böylece cildinizde sorunlar yaşamanızda kaçınılmaz olur.

Cilt temizliğiniz için bazı küçük ama önemli detayları veriyoruz…

Cildin doğal yapısındaki yağları ortadan kaldıracağı ve cildin daha fazla kurumasına sebep olacağı için çok sıcak su ile banyo yapmaktan kaçının. Ilık su ile banyo yapın.

Cildinizi, günlük olarak kullandığınız el sabunlarıyla değil yüz için olan temizlik ürünleriyle arındırın. Bunların PH dengesi cilt ile uyumlu olacağından yüzünüzü kurutmaz ve dengesini düzenler.

Cildinizde kaybolan nem ve yağı yerine koymak için yoğun yağ ihtiva eden zeytinyağlı veya gliserinli sabun ve temizleyicileri tercih edin.

Banyo ve duş sürenizi kısa tutun. Suyun altında uzun zaman harcamaktan vazgeçerek kısa duş yapın ve 2 günde bir tamamlayıcı banyo yapın…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz