Cinsel soğukluğun nedenleri

Eşinizle yatağa sadece uyumak için giriyor ya da sevgi sözcükleri yerine sessizliği yatağa mı taşıyorsunuz?

O zaman önlem almanızın vakti geldi. Çünkü cinsel hayatınızdaki problemler ilişkinizi ele geçirmiş olabilir.

İlişkinizin ilk günlerinde yatağa kadar bekleyemez bir bakışla kendinizi sevgilinizin kollarında bulurdunuz. Şimdilerde ise cinsellik sadece arada bir yapılması zorunlu bir alışkanlık haline geldi. Bu hikaye size bir yerden tanıdık mı geliyor? O zaman siz de cinsel isteksizlik sorunuyla karşı karşıyasınız demektir. Uzun süreli ilişkilerin en büyük sorunlarından biri olan cinsel isteksizliğin birçok nedeni olabilir.

Ağrılı ilişki etkiliyor

Kadınlarda organik sebebe bağlı (östrojen eksikliği, menopoz, hiperprolaktinemi, vajinal enfeksiyon gibi) ağrılı ilişki de kadının eşinden uzaklaşmasına neden olur. Hamilelik ya da cinsel yolla bulaşan hastalık kapma korkusu da diğer bir isteksizlik nedenidir.

Erkeğin cinsel performans ısrarı kadını seksten soğutuyor

Çocukluk döneminde yaşanmış travmalar, kötü deneyimler ya da aile tarafından aşılanmış cinsellik karşıtı tutum da cinsel isteksizliğe hatta vajinismusa sebep olmaktadır. Çiftler arasında cinsel ilgi bakımından bir dengesizliğin olması durumunda ortaya çıkabilen, erkek tarafından dayatılan ısrarlı cinsel performans baskısı da kadında azalmış cinsel istekle sonuçlanabilir. Bunların dışında istek azlığı kronik stres ve depresyona bağlı olabilmektedir.

Çalışma hayatının zorluğu etkiliyor

Ayrıca, günümüzde gerek kadınlar gerekse erkekler çoğunlukla çalışma hayatındaki zorluklardan dolayı kronik strese ve yorgunluğa yol açan bir yaşam tarzı sürdürmektedir; bu da cinsel isteğin yitirilmesinde önemli bir etken olabilir.

Uzun süre seks yapmamak soğutuyor

Uzun süre seksten uzak kalmak da cinsel dürtüyü azaltmaktadır. Cinsel ilişki sırasında ağrıya neden olan ürolojik bir sorun ya da testesteron eksikliği ve hiperprolaktinemi de erkeklerde istek kaybına yol açar.

Yanlış cinsel sağlık ürünleri olumsuz etkiliyor

Merdiven altında kontrolsüz bir şekilde üretilen cinsel sağlık ürünleri cinsel hayatınızı kâbusa çevirebilir. Cinsel sağlık ürünlerini seçerken her zaman sağlık bakanlığı onaylı ürünlerin tercih edilmesi gerekir. Sağlık bakanlığından onaylı, güvenilir Fiesta ürünlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Tarih: 28 Kasım 2011 — 20:06

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright © 2008-2018 Tüm Hakları Saklıdır. YüreğininSesi.CoM görüntülü seslichat kameralı seslisohbet sitesi