Ana Sayfa Sesli Chat Çorum Sesli Chat

Çorum Sesli Chat

2
0

Çorum sesli chat çorum sesli sohbet odalari Merhaba arkadaslar corum sohbet corum tarihi hakkinda kisa bilgilendirme amacli bu makalemizi ekledik corumlu kardeslerimiz sitemiz sesli görüntülü sohbet chat odalarinda kendilerine güzel ortam yapa bilme sansina sahipler ücretsiz olarak çorum sesli chat sohbet odamizda kendilerine yeni arkadasliklar edine bilme sansina sahip olma olanagini saglayan sitemiz her gecen gün corumlu dostlarimizin destegiylede daha güzel konuma gelmetedir burada corumlu kardeslerimiz tsk ederiz desteklerinden dolayi tabiki biz yuregininsesi.com olarak bu destekler karsinda duyarsiz kalmiyoruz bizlerde elimizde geldigi kadar hizmetimize sinirsiz olarak gece gündüz kullanicilarimiza bu hizmet kesintisiz 7/24 vermekteyiz corumlu kardeslerimizde sesli chat,  sesli sohbet odalarimiza giris yaparak ücretsiz bu hizmetden faydalana bilirsiniz iyi eglencler dileriz YuregininSesi.com

Çorum ili

Türkiye Cumhuriyetinin Karadeniz Bölgesinin Orta Karadeniz Bölümü’nde yer alan bir ildir.

Çorum, leblebisi ile tanınır. İlde toprak ve makine endüstrisi oldukça gelişmiştir. Şehirin bir bölümü karadeniz bölgesinde bir bölümü ise iç anadoludadır.Çevresinde en gelişmiş şehirdir. Toplam 13 ilçesi bulunmaktadır ve en büyük ilçesi Sungurlu’dur.Osmancık ilçesinde pirinç üretimi son derece üst seviyededir ve bu seviyeyle birlikde pirinç’in damak zevki Çorum’da fazladır. Çorum dünyanın en iyi Leblebi üretimini ve Bölgesinin en iyi Pirinç üretimine sahipdir.Ayrıca Türkiye’de pek bilinmeyen ama Avrupa ülkelerinin özellikle İspanyanın en önemli geçIM kaynağı olan kapari bitkisinin Türkiyedeki anavatanı yine Osmancık ilcesidir.Zira Evliya Çelebi bu ilçeyi ziyaret etmiş ve kitabında bu bitkinin faydalarından oldukça bahsetmiştir.Bu gün bu bitkinin Türkiye ekonomisine katkısını sağlamak amacıyla çalışmalar başlatılmış özel sektör tarafından kapari alım merkezleri kurularak ülke ekonomisine ve bölge halkının geçimine katkı sağlanması amaçlanmaktır.

Corum, Tarihi hakkinda

Çorum il toprakları tarihi devirlerin en başından beri insan yerleşimine sahip olmuştur. Yanı zamanda kadim devirlerde kurulan ilk merkezi anadolu siyasi birliği ve devleti bu topraklardan çıkıp anadoluya hükmetmiştir. Kadim Hitit ‘lerin başkenti Hattuşaş Çorum ilindedir. Tarihi devirlere bakıldığında Alacahöyük, Hattuşaş, İskilip, Kuşsaray, Pazarlı, Eskiyapar,Büyükgülücek ve Balimsultan köyü çevresinde yapılan arkeolojik kazılarda ve torpaküstü buluntularından anlaşılır ki Kalkolitik Devir ile İlk Tunç Devrine tarihlenen araç, gereç ve siahlar bulunmuştur.

Bu konu hakkinda yorum yapmak istermisin

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz