Deniz Çakır kimdir?

Deniz Çakır kimdir? Ünlü oyuncu Deniz Çakırın, sevgilisi Oktay Kaynarca ile olan ayrılığı oynadıkları diziyi de etkiledi. Atvnin sevilen dizisi Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz setinde bir dönem başlayan aşkları büyük bir sürpriz olmuştu. Çiftin verdikleri ayrılma kararı ardından Deniz Çakırın diziden ayrılacağı dedikoduları da beraberinde geldi. Peki Deniz Çakır kimdir? İşte detaylar

Atv ekranlarının reyting rekortmeni Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmazda başrol oyuncuları Oktay Kaynarca Ve Deniz Çakırın beraberlikleri çok konuşulmuştu. Çiftin ayrılık kararı ise sadece sevenlerini değil, dizinin izleyicilerini de etkiledi. Deniz Çakırın diziden ayrılacağı haberiyle çift, ikinci şoku da yaşatmış oldu. Peki Deniz Çakır kimdir? Detaylar haberimizde.

Oktay Kaynarca ile Deniz Çakır’ın başrolü paylaştıkları ‘Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz’ dizisinin setinde başlayan aşkları sürpriz şekilde sona erdi. Kaynarcadan ayrılan Çakır’ın, dizinin kadrosundan da ayrılacağı öne sürüldü.

TÜM ÇABALARIMA RAĞMEN İLİŞKİYİ KURTARAMADIM

Ayrılığın ardından oldukça üzgün olan Oktay Kaynarca’nın, yakın çevresine “Tüm çabalarıma rağmen bu ilişkiyi kurtaramadım” dediği belirtildi.

Habertürkte yer alan habere göre; yeni başrol oyuncusu için arayış başlarken, Oktay Kaynarca’nın bayram tatili boyunca Bodrum’da kendini tekneye kapattığı öğrenildi.

DENİZ ÇAKIR KİMDİR?

Deniz Çakır (d. 31 Aralık 1981, Ankara) Türk oyuncu. İlk televizyon deneyimi olan Kadın İsterse deki Alev rolüyle tanındı. Ama asıl çıkışını Yaprak Dökümü adlı dizideki Ferhunde karakteriyle yapmıştır.
Deniz Çakır, 31 Aralık 1981 tarihinde Ankarada dünyaya geldi. Kendisi Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun olmuştur. Ayrancı Süper Lisesinde okumuştur. Bu dönemde sık-sık tiyatro oyunlarına giden Çakır, bir gün yine bir oyunda Zeynep Eronatın performansından çok etkilenmiş ve böyle oyuncu olmaya karar vermiştir. Kendisine bu dönemde hocalık etmiş isimlerden biri de Cihan Ünaldır. Küçükken taklit yapmayı sevdiği ve en çok Emel Sayını taklit eden, Ankarada yaşayan Deniz mezun olduktan sonra İstanbula yerleşme kararı almıştır. Konservatuvardan mezun olmadan önce Ankara Radyosunda, radyo tiyatrosu yaptı ve radyo reklamı seslendirdi.

Birol Güven yeni dizisi Kadın İsterse için en sonunda Deniz Çakırda karar kılmış ve oyuncu, yardımcı fakat önemli bir rol olan Alev rolüyle ilk televizyon deneyimini yapmıştır. Dizide başta Hülya Avşar ve hocası Cihan Ünal olmakla önemli bir kadro ile çalışan Çakır için bu iyi bir başlangıç oldu. Dizinin ratinglerinin iyi olması sayesinde önce Star TVde daha sonra Show Tvdeki yayınıyla dikkat topladı. Dizinin sona ermesinin ardından Birol Güvenin başka yazdığı bir dizi olan sitcom İki Arada Aşk adlı dizide başrolde yer aldı. Birol Güven kendisinin gelecekte büyük bir yıldız olacağından hiçbir süphesi olmadığını belirtti. Bu sefer, önceki dizideki kötü kadın imajıni yıkmayı başarsa da, dizi başka bir kanala transfer olunca düşük ratingler yüzünden yayından kaldırıldı. Bu dizinin ardından yine iyi bir karakteri oynadığı İşte Benim (veya diğer adıyla Evet Benim) dizisinde yer aldı. Bir yaz dizisi olan bu dizi rol aldığı önceki iki dizinin aksine birçok karakteri ve onların hayatlarını ele alıyordu. Daha önce yer aldığı dizilerden en az bölüm yayınlanan bu yaz dizisi, çok geçmeden yayından kaldırıldı.

Deniz Çakır en büyük çıkışını Reşat Nuri Güntekinin aynı adlı romanından günümüze uyarlanan Yaprak Dökümü dizisiyle yaptı. Dizi sayesinde tecrübesi ve popülaritesi artan Deniz Çakır dizide en önemli karakterlerden biri olan Ferhunde rolüyle dikkat toplamayı başardı. Dizideki oyunculuğu kendisine 2010 senesinde ilk kez takdim edilen İsmail Cem Televizyon Ödüllerinde En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu – Dram ödülü kazandırdı. Çakır, hatta bu sayede diğer bazı ülkelerde de başta Bulgaristan ve Azerbaycan olmakla hayranlar kazandı. Bu sıralarda İstanbul Devlet Tiyatrosunda “Uyarca” isimli oyunda yer almıştır. Deniz Çakır dizideki oyuncular arasında özellikle Halil Ergün ile yakın bir arkadaşlık kurmuştur. Kendisi TV8de katıldığı bir programda Ergünün kendisinin oyunculuğunun gelişmesinde çok büyük katkısı olduğunu dile getirmiştir. Deniz Çakır 2008 senesinde Özlem Akovanın yönetmenliğini yaptığı Kako Si? filminde başrolü üstlendi. Filmin 2010 senesinin sonlarına doğru vizyona girmesi bekleniyor. Berlin Film Festivali için yapılmış filmin fragmanı uzun süre yayınlanmış olsa da Türkiyede vizyonlara girmemiştir. Çakır, bu dönemde filmin festival filmi olduğunu ve vizyona gireceğini zannetmediğini söylemiştir. Yakında gösterime girmesi beklenen Emre Şahinin yönetmenliğini yaptığı 40 isimli sinema filminde yine başrolde yer almıştır. Şahin, rolü sadece onun için yazdığını söylemiştir. Bir çanta etrafında dönen hayatları konu alan film Deniz Çakırın oynamayı kabul ettiği iki filmden biri. Daha önce birçok proje teklifi alsa da sadece arşive konulucak işlerde yer alarak daha iyi bir kariyer çizmeyi planladığını belirtti. Oyuncu, Avrupa Yakası isimli dizinin bir bölümünde de konuk oyuncu olarak yer almıştır.

Çakır, 2009 senesinde Aşk Sözleri isimli bazı William Shakespeare oyunlarının karışımı olan bir tiyatro oyununda yer aldı. Oyundaki performansıyla Afife Jale Ödüllerinde bir adaylıkla onurlandırıldı. Oyuncu bunun dışında seslendirmeler de yapmaktadır. Reklamlar dışında Iron Man ve Kung Fu Panda gibi bazı filmlerde seslendirme yapmıştır.

Çakır, Özcan Denizin Ya Sonra filminde Didem karakteri ile sinemada 3. başrolü üstlenmişti.
Eylül 2011 tarihinde başlayan İffet adlı dizide yer almaktadır. Namus kavramını sorgulayan dizide, İbrahim Çelikkol, Zuhal Olcay ve Melike Güner de oyuncu kadrosunda yer alan isimlerdendir. Daha Sonra 2013 yılı Ocak ayının ilk haftasında Şah Sultan rolüyle Muhteşem Yüzyıl dizisinin kadrosuna katılmış, bir sezonluk performanstan sonra ayrılmıştır.

Yazar: YuReKTeN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir