Ana Sayfa Genel Haberler Deniz Seki davasına bakan hakim ve savcılar da gözaltında!

Deniz Seki davasına bakan hakim ve savcılar da gözaltında!

0
0

Deniz Seki davasına bakan hakim ve savcılar da gözaltında! Uyuşturucu ticareti yapmak suçundan hükümlü olan, 16 Kasım 2014 tarihinde cezaevine gönderilen ünlü şarkıcı Deniz Sekinin davasına bakan hakim ve savcıların da gözaltına alındığı belkirtildi.

15 Temmuz darbe girişimi sonrası Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulunda (HSYK) paralel yapı üyesi oldukları iddiasıyla 2 bin 745 hakim ve savcı için gözaltı kararı verilmişti. Şarkıcı Deniz Seki çin mahkumiyet kararı veren savcı ve hakimlerin de bu listede yer aldığı belirtildi.

Deniz Sekinin avukatı Naim Karakaya, gözaltı kararları ile ilgili twitter hesabı üzerinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Ceza hukukçusu Karakaya, Deniz Sekinin soruşturma savcısı Bilal Bayraktar, hükmü veren hakimler Osman Kaya, Eşref Aksu ve duruşma savcısı Salim Duran ile lehe temyizi geri çeken Sadrettin Sarıkaya da gözaltında. AİHM nin ihlal kararı vermesine neden olanlar da bunlar. Deniz Seki gibi katledilen bir hukuk sistemiyle değil adaletle yargılansınlar dileriz. Sekide Yargıtay 10.CD deki kararda aleyhte oy veren her iki üye Mehmet Özkan ve Hakkı Torlaka da amuda kaldırılmamış bir hukuk dilerim. Herkes için intikam değil sadece adalet ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz