Deniz Suyu Bile 30 Dereceyi Gördü

Ülke genelindeki kuvvetli sıcak hava dalgası, denizleri de ısıttı. Deniz suyu sıcaklıkları İskenderun ve Alanya’da 30 dereceyi buldu.

Termometreler son günlerde bazı bölgelerde 40 derece ve üzerini gösterirken, yüzde 100lere ulaşan nemin de etkisiyle bunaltıcı hale gelen sıcak hava, vatandaşlara zor anlar yaşatıyor.

Denize sahili olan kentlerde yaşayanlar ile tatilcilerin serinlemek için yoğun şekilde tercih ettiği denizler de mevsim normallerinin üzerinde seyreden sıcaklıklar yüzünden, iyice ısınmaya başladı.

Türkiyenin güney sahilleri en sıcak merkezler olarak dikkati çekerken, Ege Bölgesinde de deniz suyunda yüksek sıcaklıklar ölçüldü.

Meteorolojiye göre, 26 Temmuz Perşembe itibarıyla Akdeniz Bölgesindeki Antalyanın Alanya ilçesi ve İskenderun 30 derece ile en yüksek deniz suyu sıcaklığının ölçüldüğü merkezler olarak öne çıktı.

Aynı bölgedeki, Anamur, Antalya, Finike ve Fethiyede ise 29 derece olarak ölçülen deniz suyu sıcaklıkları, İzmirin yanı sıra Karadeniz Bölgesinde olmasına rağmen Trabzonda 28 derece olarak kayıtlara geçti.

Deniz suyu sıcaklıkları, Çeşme ve Tekirdağda 27, Marmaris, Kuşadası, Sinop ve Samsunda 26, Kumköy ve Bodrumda 25, Ayvalık, Akçakoca ve Hopada 24 derece olarak ölçüldü.

DENİZİN EN SICAK OLDUĞU 10 YER

Meteorolojiye göre, perşembe itibarıyla en yüksek deniz suyu sıcaklıklarının ölçüldüğü ilk 10 merkez şöyle:

Merkez (Derece)

İskenderun 30
Alanya 30
Anamur 29
Antalya 29
Finike 29
Fethiye 29
İzmir 28
Trabzon 28
Çeşme 27
Tekirdağ 27

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tüm hakları saklıdır © 2018 sesli sohbet Seviyeli Sesli Kameralı Chat Sitesi